Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SASA Sürdürülebilirlik İlkesiyle GES Kuruyor

SASA Adana’daki merkez binaların çatısına güneş elektrik santrali kuruyor. Kamuoyuna duyurulan yatırım kararının detayları şöyle…
SASA Sürdürülebilirlik İlkesiyle GES Kuruyor
HABER GİRİŞ

SASA Polyester Sanayi A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda Güneş Elektrik Santralleri (GES) yatırımına dair açıklamada bulundu. Şirket bugün yapılan yönetim kurulu toplantısında, sürdürülebilirlik ilkeleri kapsamında yeni kararlar aldı.

Bu doğrultuda Adana merkez sahasındaki binaların çatılarına yıllık 28.000 MWh enerji üretimi sağlayacak GES kurulmasına karar verildiği bildirildi. Yenilenebilir enerji kapsamındaki yatırımları artırmak amacıyla çalışmalara devam edildiği ve bugün açıklanan projenin 2022 yılında devreye alınmasının hedeflendiği açıklandı.

İstanbul Sanayi Odası’nın 2020 raporuna göre Türkiye’nin en büyük 38. sanayi kuruluşu olan şirket, sürdürülebilirlik kalkınma amaçlarını yüksek ve çok yüksek öncelikli olarak sınıflandırıyor.

Çok yüksek öncelikli görülen konular; su ve atık su yönetimi, enerji yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği, Ar-Ge ve inovasyon, atık ve tehlikeli madde yönetimi, ürün tasarımı ve yaşam döngüsü yönetimi, sürdürülebilir hammadde ve malzeme tedariği, iklim krizi ve karbon emisyonlarını azaltma, hava kalitesi yönetimi olarak öne çıkıyor.

Çevresel sürdürülebilirlik stratejilerinde, “Fabrikamızda gerçekleştirilen tüm üretim faaliyetlerinde çevresel süreçlerimiz yaşam döngüsü yaklaşımıyla ele alınıyor olup, sürdürülebilir kalkınma için kirliliğin önlenmesi, çevrenin ve doğal kaynakların korunması esas amacımız olarak belirlenmiştir.” açıklaması yer alıyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.