Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sasa Geri Aldığı Payları Elden Çıkarttı! Hisseler Düşüyor

Sasa Polyester'den geri alınan payların elden çıkarılmasına yönelik açıklama geldi. Haber hisselerde düşüş yarattı. Son durum ne?
Sasa Geri Aldığı Payları Elden Çıkarttı! Hisseler Düşüyor
HABER GİRİŞ

Sasa Polyester Sanayi Anonim Şirketi, bu sabah açılışın hemen öncesinde geri alınan payların elden çıkarılmasına yönelik açıklama geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada yönetim kurulunun hisse geri alımı hakkında kararı duyuruldu.

22 Haziran 2021 tarihinde ihraç edilen 200 milyon Euro nominal tutarlı tahvillerin 15 milyon 800 bin Euro nominal tutarlı kısmının, tahvil sahibi yatırımcıların 2022 Ağustos ayı içinde iletilen talepleri doğrultusunda paya dönüştürülerek itfa edildiği belirtildi.

Tahvil karşılığı verilen 8 milyon 869 bin 427 lira nominal değerli payların, şirket uhdesinde bulunan geri alınmış SASA paylarından karşılandığı eklendi.

“Dönüştürme işlemleri sonrasında şirketimizin sahip olduğu SASA payları 0 TL nominal değere, bu payların Sasa Polyester Sanayi A.Ş. sermayesindeki oranı ise %0,0’a gerilemiştir.” ifadelerine yer verildi.

SASA kodlu hisseler, açıklama sonrasında düşüşe geçti ve yazım sırasında satıcılı seyrini sürdürüyor.
Sasa Hisse Geri Aldığı Payları Elden Çıkarma Haber
Kaynak: piyasa.paratic.com

Cuma günü en son 87,05 liradan işlem gören hisseler, yeni haftaya 87,15 lira ile açılış yaparken hızla 84,20 liraya kadar geriledi. Buradan aldığı destekle toparlanmaya çalışan SASA hisse senetleri, 87 seviyesini aşamadı. Yazı sırasında 86 lira civarında tutunurken yüzde 1 ekside fiyatlanıyor.

Bununla birlikte son dönemde kaydettiği yükseliş ile haftalık bazda yüzde 21, aylık bazda ise yüzde 54 artıda duruyor.

GCM Yatırım Banner

Teknik analist Tayfun Kaya, bugün Twitter’dan yaptığı paylaşımda SASA için 78 lira hedefini koruduğunu belirtti. ”88 tl üstü stopla düşüş beklentim devam ediyor. Kurumların bazıları kendi kendine gün içi işlemi yasakladı viop teminatlarını arttırdılar. Hektaşın başına gelen de satışları tetikleyebilir.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.