Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SASA 5,9 Milyon TL Nominal Tutarlı Hisse Geri Alımı Yapıyor

Sasa Polyester'den hisse geri alım açıklaması geldi. Bugün yapılan toplantı sonucunda 54,72 liradan pay senedi alımı yapılmasına karar verildiği duyuruldu.
SASA 5,9 Milyon TL Nominal Tutarlı Hisse Geri Alımı Yapıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Sasa Polyester Sanayi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yönetim kurulunun hisse geri alımına yönelik aldığı kararı duyurdu. Açıklamanın, şirketin 6 Ekim 2022 tarihinde yaptığı yönetim kurulu toplantısında, yurt dışında ihraç edilen Paya Dönüştürülebilir Tahvil (Convertible Bond) sahiplerinin 2022 yılı Ağustos ayı içinde, kendilerine ulaşan paya dönüştürme hak kullanım taleplerinin karşılanmasında kullanılmak amacıyla, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 26.08.2022 tarihli yazılı izinleri kapsamında yapıldığı belirtildi.

Buna göre Merinos Halı Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den 5.050.000 TL nominal tutarlı, Dinarsu İmalat ve Ticaret T.A.Ş.’den 812.426 TL olmak üzere toplam 5.862.426 TL nominal tutarlı Sasa Polyester ve Sanayi A.Ş. pay senedi alımı yapılmasına karar verildiği belirtildi.

Söz konusu işlemlerin 54,72 TL’den yapılacağı açıklandı. Bu tutarın SPK uyarınca işlem tarihinden önceki iş gününden başlamak üzere geçmiş 10 iş günü boyunca oluşmuş ağırlıklı ortalama fiyatların ortalamasının en yakın fiyat adımına yuvarlanması suretiyle tespit edilen baz fiyatın %20 altında hesaplama yöntemi ile belirlendiği söylendi.

Geri alım işlemleri için azami fon tutarının, 21 Ekim 2021 tarihli yönetim kurulu kararı ile belirlenen 500.000.000 TL’lik mevcut geri alım limitinden ayrı olarak, şirket iç kaynaklarından karşılanmak üzere 320.791.951 TL olarak belirlenmesine karar verildiği duyuruldu.

SASA hisseleri son kapanışını yüzde 5,5 değer kazancıyla 82,75 liradan yaptı. Gün içinde 85,35 liraya çıkarak rekor kıran şirket hisseleri yatırımcısına son bir haftada yüzde 22, bir ayda yüzde 46 ve bir yılda yüzde 525 kazandırdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu