Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Santiment XLM Gibi Patlama Beklenen 3 Kripto Parayı Sıraladı

Kripto analitik platformu Santiment, Stellar gibi yükseliş patlaması yaşaması muhtemel üç kripto para birimini sıraladı. Detaylar haberde;
Santiment XLM Gibi Patlama Beklenen 3 Kripto Parayı Sıraladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Stellar (XLM) fiyatı yeni haftanın ilk gününde yaklaşık yüzde 6 oranında yükseliş gösterdi. Kripto analitik ve takip platformu Santiment’in zincir üstü analistleri bu yükselişi analiz etti ve benzer çıkış potansiyeline sahip diğer üç altcoini belirledi.

Santiment’e göre Toncoin (TON), Monero (XMR) ve Arbitrum (ARB) çıkış potansiyeli barındıran altcoinler olarak öne çıktı.

Sosyal baskınlık, 100.000 dolar veya daha fazla değerdeki balina işlemlerinin sayısı ile varlığın toplam yatırımcı sayısı gibi ölçümleri kullanan analistler, bu üç varlığın fiyat artışı kaydetme olasılıklarının yüksek olduğu sonucuna vardı.

Çıkış Potansiyeli Olan 3 Altcoin: TON, XMR ve ARB

Santiment analistleri, hangi altcoinlerin ralliye girme potansiyeline sahip olduğunu belirlemek için haftalık zaman dilimindeki sosyal hacim değişikliklerini ve günlük fiyat değişikliklerini değerlendirdi.

Sosyal hacim değişikliği metriği, X gibi farklı sosyal medya platformlarında bir varlıktan bahsedilmesindeki artış veya azalışa işaret etmektedir. Genel olarak, sosyal medya bahsedilmelerindeki artış, bu bahsedilmelere neden olan haberlerin niteliğine bağlı olsa da varlığın fiyatı için yükseliş görünümünü destekleme eğilimindedir.

GCM Yatırım Banner

Analistler, paylaştıkları grafikle XLM, TON, XMR ve ARB’nin yükseliş potansiyeli olan kripto varlıklar olduklarını belirledi.

Santiment Bu Hafta Çıkış Beklenen Kriptolar Grafiği
Kaynak: Santiment

Platformun dikkate aldığı bir diğer gösterge, bir varlığın sosyal medya platformlarında diğerlerine kıyasla ne kadar baskın olduğunu gösteren sosyal baskınlık göstergesi oldu. Hem TON hem de ARB Pazartesi günü artış kaydederken, XLM ve XMR geride kaldı.

Sosyal medyadaki popülerliğin yanı sıra, bu tokenlar için yaklaşan bir yükseliş eğilimini destekliyor gibi görünen başka ölçümler de dikkat çekti. Büyük cüzdanlı yatırımcılardan gelen faaliyetler varlığın fiyatını hareket ettirme potansiyeline sahip olduğundan, 100 bin doları aşan transferlerin sayısını takip eden yüksek sayıda balina işlem sayısının, fiyat eğiliminde bir değişikliğin işareti olabileceğine değinildi.

Santiment’in verilerine göre Toncoin örneğinde, 10 Haziran ve 22 Haziran’da görülen balina işlem sayısındaki geçmiş artışlar fiyat rallilerine yol açtı. İşlemler son zamanlarda tekrar artarak başka bir yukarı yönlü dalgalanma şansını artırdı. XMR veya ARB’deki balina transferlerinde önemli bir değişiklik olmadığı gözlemlendi.

Ton Santiment Ölçümleri 4 Eylül Grafik
Kaynak: Santiment

Belirli bir varlığın toplam yatırımcı sayısının da performansı hakkında ipuçları verebileceğine değinilirken genel olarak, artan kullanıcı sayısının herhangi bir projenin fiyatının yükselmesine neden olabileceği vurgulandı. Bu durumun, kullanıcıları Ağustos ortasından bu yana artışta olan Arbitrum’da da yaşandığına dikkat çekildi.

Artan ARB sahibi sayısı ve sosyal baskınlık, 25 Ağustos ve 29 Ağustos’ta görüldüğü üzere katman 2 tokenında bir fiyat artışıyla ilişkilendirildi.

Arb 4 Eylül Santiment Ölçümleri Grafiği
Kaynak: Santiment

Platform analistleri sonuç olarak, zincir üstü ölçümlere ve TON, XMR ve ARB’deki ilk fiyat artışına dayanarak, bu üç altcoinin bu hafta yatırımcıları için kazanç sağlamasının muhtemel olduğunu belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.