Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ryanair Hisseleri 273 Milyon Euro Zarara Rağmen Yükseliyor

Avrupalı havacılık devi Ryanair, Haziran’a kadar olan üç aylık dönemde kayıplarını artırırken tüm yıl için trafik tahminini artırdı.
Ryanair Hisseleri 273 Milyon Euro Zarara Rağmen Yükseliyor

Düşük maliyetli havayolu şirketi Ryanair, pandemi etkileri devam ederken 322 milyon dolar zarar açıkladı. Haziran’a kadar olan üç aylık dönemde kayıplarını artıran Ryanair, 273 milyon euro (yaklaşık 322 milyon dolar) vergi sonrası zarar bildirdi.

Bu bir yıl önceki 185 milyon euro net zararla karşılaştırıldı.

Ryanair Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Bununla birlikte güçlü yaz rezervasyonları üzerine tam yıl trafiği için tahminini yukarı yönlü revize etti. Ancak ücretlerin pandemi öncesi seviyelerin oldukça altında kaldığını belirtti.

Ryanair CEO’su Michael O’Leary kazanç raporunda şu ifadeleri kullandı:

“COVID-19, Paskalya uçuşlarının çoğunun iptal edilmesi ve Mayıs ve Haziran aylarında AB hükümetinin seyahat kısıtlamalarının beklenenden daha yavaş gevşetmesiyle ilk çeyrekte işimize zarar vermeye devam etti.”

Kazanç raporu üzerine Ryanair hisseleri güçlü yükseldi. İngiltere borsasında işlem gören hisseler TSİ 12.50’de yüzde 3,56 yükselirken 12 Temmuz’dan bu yana en güçlü değerine ulaştı. 5 günlük getirisi yüzde 10’u aştı.

Bir yılda yüzde 55 değerlendi. Alman borsasında da güçlü artarak 16,39 euroya kadar ulaştı. İngiliz piyasası gibi Alman piyasasında da 5 günde yüzde 10’dan fazla değerlendi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum