Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya’dan Türkiye’ye Mesaj: Güçlerimizi Birleştirelim

Rusya’dan bugün dikkat çeken bir çıkış geldi. Kremlin Sözcüsü Peskov, Türkiye’ye ABD’ye karşı güçleri birleştirme çağrısı yaptı.
Rusya’dan Türkiye’ye Mesaj: Güçlerimizi Birleştirelim
HABER GİRİŞ

Türk bankalarının ABD ve Ukrayna’dan tepki gördükten sonra Rus ödeme sistemi Mir’den çıkması, Rusya’nın dikkatini çekti. Türkiye’ye seslenen Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, bankacılık alanında uygulanan baskıyı kırmak için Ankara ve Moskova’nın birlikte çalışması gerektiğini söyledi.

Peskov, banka ve finans kuruluşlarına Amerika tarafından güçlü bir baskı kurulduğunun altını çizerek, Türk bankaların Mir’den çıkma kararını bu baskı altında aldığını savundu.

Rusya ve Türkiye’nin yaşanan zorluklara karşı güçlerini birleştirmesi gerektiği mesajını verdi.

Rus-Türk İş Birliği Olmazsa Rus Turist de Olmaz

Kremlin Sözcüsü, iki ülke üzerindeki baskıyı ortadan kaldırmanın yolunun Rus-Türk ticari ve ekonomik iş birliğinden geçtiğini belirtti.

Aksi takdirde Türkiye’nin Rus turistlerden mahrum bırakılacağı imasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Peskov, iki ülke arasındaki ticari koşulların, her yıl Türkiye’yi ziyaret eden milyonlarca Rus turistin konforlu koşullardan mahrum bırakılmadan bulunması gerektiğini ifade etti.

Ayrılıkçı Bölgeler Rusya’ya Bağlansa da Savaş Sürecek

Peskov, konuşmasında Ukrayna’daki ayrılıkçı bölgelerde yürütülen referandumlarla ilgili de açıklama yaptı.

Rus kontrolündeki Luhansk, Donetsk, Zaporijya ve Herson’da yapılan referandumda halk, Rusya’ya bağlanma kararını değerlendiriyor. Peskov, bu bölgelerde aynı zamanda silahlı faaliyetlerin sürdüğünü ekledi.

Rusya’nın özel askeri harekat olarak adlandırdığı operasyonların söz konusu bölgeler Moskova’ya bağlandıktan sonra da devam edeceğini açıkladı.

Ukrayna’ya ait toprakları özgürleştirme hedefinin geçerliliğini koruduğunu duyurdu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın