Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya’dan Dost Ülkelerin Yatırımcılarına Yönelik Karar

Rusya Başbakanı Mişustin, dost ve tarafsız olarak belirlenen ülkelerin yatırımcılarını yakından ilgilendiren karara imza attı. Detaylar haberde...
Rusya’dan Dost Ülkelerin Yatırımcılarına Yönelik Karar
HABER GİRİŞ

Rusya savaş süresi içinde dost olmayan ülkeleri belirleyerek onlara bazı alanlarda yaptırım uygulamıştı. Bunun aksine arasında Türkiye’nin de olduğu dost ve tarafsız olarak tanımladığı ülkelerle ise yakın ilişkiler kumaya devam etmişti. Bugün Rusya Başbakanı Mihail Mişustin dost olan ülkeleri ilgilendiren önemli bir karar imza attı.

Buna göre Rus hükümeti aralarında Türkiye’nin de bulunduğu dost ve tarafsız 30 ülkeden yatırımcılara işlem yapma izni verdi.

Başbakan Mişustin, söz konusu kararı imzaladı.

Dost Olan Ülkeler Rus Döviz Piyasasında İşlem Yapabilecek

Böylece Rus döviz piyasasında hangi ülkelerden yatırımcıların işlem yapabileceği onaylanmış oldu.

Dost ve tarafsız ülkeler arasında Çin ve Hindistan da yer alıyor. Mişustin tarafından onaylanan karar kapsamında söz konusu ülkelerden bankalar, aracı kurum ve şahıslar, Rus döviz piyasasında işlem yapabilecek.

GCM Yatırım Banner

Bu gelişmelerin öncesinde dost ülkeler arasında yer alan Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ekim’de bir araya geleceği paylaşıldı.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.