Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya: Putin ve Xi Ekim ayında Pekin’de Buluşacak

Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Patrushev, Putin ve Çin Devlet Başkanı Xi'nin Ekim ayında Pekin'de görüşmelerde bulunacağına işaret etti. Detaylar haberde;
Rusya: Putin ve Xi Ekim ayında Pekin’de Buluşacak
Yorum

Rusya tarafından bugün yapılan açıklamayla Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ekim’de Pekin’de Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile görüşeceği bildirildi. Görüşme, Putin’in Ukrayna’dan çocukların sınır dışı edilmesi sebebiyle tutuklama emri çıkarılmasından bu yana bilinen ilk yurt dışı gezisi olacak.

Putin’in yakın müttefiki ve Rusya Güvenlik Konseyi sekreteri Nikolai Patrushev, Moskova’daki Rusya-Çin stratejik güvenlik istişarelerinde açıklamalarda bulundu. Patrushev, Batı’nın her iki ülkeyi de kontrol altına alma çabaları karşısında Rusya ve Çin’in iş birliğini derinleştirmesi gerektiğine işaret etti.

Interfax haber ajansına göre Patrushev, Çin’in üst düzey diplomatı Wang Yi ile Moskova’da yaptığı toplantıda iki liderin Pekin’deki görüşmesinin kapsamlı olacağının altını çizdi.

Putin, Çin’in Kuşak ve Yol Konulu Forumuna Katılacak

Londra merkezli haber ajansı Reuters, Mart ayında Moskova’ya yaptığı yüksek profilli Xi’nin ziyareti sırasında Putin’i davet etmesi üzerine üçüncü Kuşak ve Yol Forumu’na katılacağını bildirdi.  Görüşme de Putin’in Pekin’de katılacağı Çin’in Kuşak ve Yol Girişimi konulu forumunda gerçekleşecek.

Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM), Putin’in yüzlerce çocuğu yasa dışı olarak Ukrayna’dan sınır dışı ettiği şüphesiyle tutuklanması için emir çıkarmıştı.

Söz konusu iddiaları Moskova reddederken Kremlin, tutuklama emrinin Batı’nın Rusya’ya düşmanlığının kanıtı olduğunu savunmuştu. Ardından Rusya, UCM savcısı ve tutuklama emrini çıkaran hakimler hakkında ceza davası açtı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu