Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya Tahıl Koridoru İhtilafının Sürdüğünü Duyurdu

Ukrayna tahılının geçişi için güvenlik koridorunun kurulmasını amaçlayan anlaşmada sürenin sonuna gelindi ancak Rusya, anlaşmanın devamı için ikna edilmediğini açıkladı.
Rusya Tahıl Koridoru İhtilafının Sürdüğünü Duyurdu
HABER GİRİŞ

Ukrayna, tahıl koridoru anlaşmasında sürenin uzatılması ısrarını sürdürürken Rusya’dan benzer niyet görülmedi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türkiye’nin ev sahipliğinde Rusya, Ukrayna ve Birleşmiş Milletler (BM) taraflarınca yapılan toplantılardan olumsuz sonuç çıkmadığı yönünde mesajlar verse de Kremlin tarafı, tarihi sallantıda bırakmak için çıkışlarını sürdürdü.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, 18 Mayıs’ta sona erecek tahıl anlaşmasının uzatılması için taraflarla temasların sürdüğünü ancak Rusya ile ilgili bölümdeki ihtilafların giderilemediğini açıkladı.

Konuya ilişkin açıklamalarını günlük basın toplantısında aktara Peskov, “Genel olarak temaslar sürüyor. Anlaşmanın Rusya ile ilgili bölümüne ilişkin çok sayıda sorunun devam ettiğini biliyorsunuz. Şimdi bir karar alınması gerekiyor” diye ifade kullandı.

Daha önce iki kere uzatılan anlaşmanın tekrar uzatılması için karar alınırsa bu haberin Rusya tarafından dünya kamuoyuna duyurulacağını sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.