Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya Tahıl Koridoru İhtilafının Sürdüğünü Duyurdu

Ukrayna tahılının geçişi için güvenlik koridorunun kurulmasını amaçlayan anlaşmada sürenin sonuna gelindi ancak Rusya, anlaşmanın devamı için ikna edilmediğini açıkladı.
Rusya Tahıl Koridoru İhtilafının Sürdüğünü Duyurdu
Yorum

Ukrayna, tahıl koridoru anlaşmasında sürenin uzatılması ısrarını sürdürürken Rusya’dan benzer niyet görülmedi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türkiye’nin ev sahipliğinde Rusya, Ukrayna ve Birleşmiş Milletler (BM) taraflarınca yapılan toplantılardan olumsuz sonuç çıkmadığı yönünde mesajlar verse de Kremlin tarafı, tarihi sallantıda bırakmak için çıkışlarını sürdürdü.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, 18 Mayıs’ta sona erecek tahıl anlaşmasının uzatılması için taraflarla temasların sürdüğünü ancak Rusya ile ilgili bölümdeki ihtilafların giderilemediğini açıkladı.

Konuya ilişkin açıklamalarını günlük basın toplantısında aktara Peskov, “Genel olarak temaslar sürüyor. Anlaşmanın Rusya ile ilgili bölümüne ilişkin çok sayıda sorunun devam ettiğini biliyorsunuz. Şimdi bir karar alınması gerekiyor” diye ifade kullandı.

Daha önce iki kere uzatılan anlaşmanın tekrar uzatılması için karar alınırsa bu haberin Rusya tarafından dünya kamuoyuna duyurulacağını sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu