Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna Heyeti Tahıl Girişimi Süresinin Uzatılması için Bastırıyor

Ukrayna Toplulukları, Bölgeleri ve Altyapıyı Geliştirme Bakanı Aleksandr Kubrakov, Karadeniz Tahıl Girişimi'nin süresinin uzatılmasına dair açıklamalarda bulundu. Detaylar;
Ukrayna Heyeti Tahıl Girişimi Süresinin Uzatılması için Bastırıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Ukrayna Toplulukları, Bölgeleri ve Altyapıyı Geliştirme Bakanı Aleksandr Kubrakov, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İstanbul’da gerçekleştirilen Karadeniz Tahıl Girişimi’nin süresinin uzatılmasına dair açıklamalarda bulundu.

10-11 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen Karadeniz Tahıl Girişimi görüşmelerini değerlendirdiren isim, Karadeniz Tahıl Girişimi’nin uzatılması için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Kubrakov: Tahıl Girişimi Süresinin Uzatılması için Çalışıyoruz

Kubrakov, Birleşmiş Milletler (BM) ve Türkiye’nin görüşmelerinin çevrim içi devam etmesini önerdiğini belirtti.

Paylaşımının devamında “Ukrayna heyeti, tahıl girişimi süresinin uzatılması için bastırıyor ve gecikme olmaksızın gemilerin tesciline ve denetimine devam edilmesi gerektiğini vurguluyor” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Twitter / @OlKubrakov

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, 10-11 Mayıs’ta İstanbul’da Ukrayna, Rusya ve BM ile ikili ve çok taraflı görüşmeler gerçekleştirildiği, tarafların yapıcı yaklaşımlarıyla faydalı toplantılar düzenlendiği bildirilmişti.

Çavuşoğlu: İki Ay Daha Uzatılabilir

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise 10 Mayıs’ta Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleşen Rusya, İran, Suriye ve Türkiye dışişleri bakanları dörtlü toplantısına katılım göstermişti.

Çavuşoğlu, görüşme sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda tahıl koridoru anlaşmasının iki ay daha uzatılması adına karşılıklı görüşmelerin sürdüğünü ifade etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu