Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MSB Tahıl Anlaşması Toplantısından Çıkan Sonucu Açıkladı

Milli Savunma Bakanlığı, Rusya, Ukrayna ve BM taraflarının İstanbul’da gerçekleştirdiği tahıl anlaşması toplantısına ilişkin açıklama yaptı.
MSB Tahıl Anlaşması Toplantısından Çıkan Sonucu Açıkladı
Yorum

Tahıl koridoru anlaşmasında tarihin uzatılması konusunda Rusya’nın ikna edilmesi için başlatılan süreçte sona gelindi. Dün İstanbul’da başlatılan ve bugün son bulan görüşmelere ilişkin Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) açıklama geldi.

Bakanlık açıklamasında, Türkiye’nin ev sahipliğinde Rusya, Ukrayna ve Birleşmiş Milletler (BM) taraflarıyla yapılan toplantılarda ikili ve çok taraflı görüşmelerin yapıldığı aktarıldı.

İki güne yayılan görüşmelerin sonunda, tarafların yaklaşımlarında yapıcı davrandığı detayı paylaşıldı.

Açıklamada, “Çatışma koşulları nedeniyle Ukrayna limanlarında mahsur kalan ticari gemilerimiz ve mürettebatının ülkemize dönüşlerinin koordinasyonu, tahliye faaliyetinin planlanması ve icrası ile ilgili olarak taraflar olumlu yaklaşımlarını ifade etmişlerdir” denildi.

Masaya yatırılan konu başlıkları arasında Ukrayna limanlarında bekletilen diğer ülkelere ait gemilerin tahliye meselesinin de ele alındığı belirtildi.

Başka ülkelerin gemilerinin tahliyeleri için “Önümüzdeki dönemde bu yönde yapılacak çalışmaların da desteklenmesi hususunda fikir birliğine varılmıştır” denildi.

İlerleyen günlerde tahıl koridorunun etkin olarak kullanılabilmesi için çalışmaların tekrar Türkiye’nin yapacağı ev sahipliğinde ve dörtlü düzeyde yapılacağı açıklandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu