Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rus Sözcü Zakharova’dan Nükleer Silah Kullanımı Açıklaması!

Rus Sözcü, Ukrayna'da nükleer silahların potansiyel kullanımıyla ilgili sahte haberlere tepki gösterirken aynı zamanda Finlandiya ile İsveç'e uyarıları yineledi.
Rus Sözcü Zakharova’dan Nükleer Silah Kullanımı Açıklaması!
Yorum

Rus diplomat, Ukrayna’da nükleer silahların potansiyel kullanımıyla ilgili sahte haberlere soruşturma çağrısında bulundu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un nükleer silahlarla ilgili röportajından alınan ve Telegram’daki bazı kanallar tarafından yanlış yorumlanan alıntılara tepki gösterdi.

Lavrov, dün Hindistan televizyon ağı India Today ile yaptığı özel röportajda nükleer silah kullanımına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Aynı röportajda savaşta yeni bir aşamanın başladığını duyuran Lavrov, bu aşamada nükleer silah kullanamayacaklarını konvansiyonel silah seçeneğini değerlendirdiklerini söyledi.

Tass tarafından aktarılan bilgilere göre Sözcü Zakharova, bugün konunun çarpıtıldığı haberlere atıfta bulundu. Bu konunun kanunlar tarafından araştırılması gerektiğini söyleyerek; “Yasa uygulayıcı kurumların, ihlal edilen yasayla ilgili olarak hikayeyi incelemesine olanak tanıyan mümkün olan her yasaya sahibiz” dedi.

Ayrıca iddia ettiği yalan haberde, nükleer silahlardan söz edildiği için sadece Rusya’nın güvenliğini ilgilendirmediğini ekledi.

Başka bir kaynağa göre Zakharova, bugün Finlandiya ve İsveç’e NATO üyelikleri hakkında uyarıları yineledi.

Daha önce İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya katılması durumunda Avrupa barışı için olumsuz sonuç oluşturacağını söyleyen Zakharova, Rusya’nın iki ülkeyi NATO konusunda ikili diplomatik kanallar aracılığıyla uyardığını dile getirdi.

“Hem kamuoyuna hem de ikili kanallardan tüm uyarılarımızı yaptık. İsveç ve Finlandiya bunu biliyorlar, bunun nelere yol açacağını biliyorlar, şaşıracak bir şeyleri olmayacak, her şey hakkında bilgilendirildiler.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu