Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lavrov: Ukrayna Operasyonun Bir Sonraki Aşaması Başlıyor

Donbas Savaşı başlarken Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’dan açıklama geldi. Lavrov, Ukrayna’daki özel harekatın bir sonraki aşamasının başladığını duyurdu.
Lavrov: Ukrayna Operasyonun Bir Sonraki Aşaması Başlıyor
HABER GİRİŞ

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, savaşta yeni bir aşamanın başladığını duyurdu. Hindistanlı bir kanala verdiği röportajda; “Bu operasyonun doğu Ukrayna’da başka bir aşaması başlıyor ve bunun tüm bu özel operasyonun çok önemli bir anı olacağına eminim” dedi.

Lavrov’un açıklamaları, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin başladığını duyurduğu Donbass Savaşı’na ilişkin endişeleri artarken geldi.

Hindistan televizyon ağı India Today ile özel bir röportaj yapan Lavrov, Ukrayna’daki mevcut durumun, ABD ve Batı’nın dünyaya hükmetme arzusunun doğrudan bir sonucu olduğunu söyledi.

Daha önce de birçok kez Batılı ülkeleri suçlayan Lavrov şöyle dedi:

“Güncel olayların kökleri ABD ve Batı’nın dünyayı yönetme arzusundan kaynaklanıyor. Dünyaya, çok kutupluluğun olmayacağını sadece tek kutupluluğun olacağını göstermek istediler ve sınırlarımızda bize karşı bir sıçrama tahtası (Ukrayna) yarattılar. Ukrayna’ya silah pompaladılar.”

Savaşın gerçek nedeninin, çoğu ülkenin II. Dünya Savaşı’ndan sonraki rahatlığı olduğunu dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

“Rus liderliğine verdikleri sözleri çiğnediler ve Sovyetler Birliği ortadan kalktıktan sonra NATO’yu doğuya doğru hareket ettirmeye başladılar. Bunun bir savunma ittifakı olduğunu ve Rus güvenliğine yönelik bir tehdit olmadığını söylediler” ifadelerini ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.