Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

RTÜK’ten 4 Televizyon Kanalına Daha İdari Para Cezası

RTÜK yayın ilkelerini ihlal ettiği gerekçesiyle dört televizyon kanalına idari para cezası verildiğini duyurdu. İhlallere ilişkin detaylar haberde;
RTÜK’ten 4 Televizyon Kanalına Daha İdari Para Cezası
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından bugün yapılan Üst Kurul toplantısında izleme raporlarının görüşüldüğü açıklandı. Kurul, yayın ilkelerini ihlal ettiği gerekçesiyle FOX TV, Flash Haber, Halk TV ve Tele1’e idari para cezası verildiğini duyurdu.

Kurul tarafından yapılan incelemeler sonucunda FOX TV’de Ana Haber Bülteni sunucusunun yayıncılık ilkelerini ihlal ettiği gerekçesiyle kanala idari para cezası uygulandığı bildirildi.

FOX TV sunucusunun, “yayında basın mensubu kimliğini bir kenara bırakıp adeta bir muhalefet siyasi parti temsilcisi gibi tavır takındığı” ileri sürüldü. Bu sebepten kanala para cezası verildiği kaydedildi.

RTÜK, Flash Haber’e ise hakkında yakalama kararı bulunan bir konuğun asılsız iddiaları ile yayıncılık ilkelerini ihlal ettiğini ileri sürerek idari para cezası verildiğini söyledi.

Flash Haber’ katılan konuğun, hükümetin deprem bölgesindeki insanları yalnızlığa terk ettiğini ve yıkıntılardan insanları çıkarmayarak enkaz kaldırma çalışmalarına başladığını söyleyerek asılsız iddialarda bulunduğunu bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Anadolu Ajansı’nın (AA) haberinde RTÜK’ün, Halk TV ile Tele1’e de idari para cezası verdiği paylaşıldı. Halk TV ve Tele1’in yayınlarında, resmi açıklamalara rağmen gerçek dışı iddialarda bulunulduğu söylenerek kanallara idari para cezası yaptırımı uygulandığı eklendi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın