Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

RTÜK’ten 4 Televizyon Kanalına Daha İdari Para Cezası

RTÜK yayın ilkelerini ihlal ettiği gerekçesiyle dört televizyon kanalına idari para cezası verildiğini duyurdu. İhlallere ilişkin detaylar haberde;
RTÜK’ten 4 Televizyon Kanalına Daha İdari Para Cezası
Son Güncelleme: 
Yorum

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından bugün yapılan Üst Kurul toplantısında izleme raporlarının görüşüldüğü açıklandı. Kurul, yayın ilkelerini ihlal ettiği gerekçesiyle FOX TV, Flash Haber, Halk TV ve Tele1’e idari para cezası verildiğini duyurdu.

Kurul tarafından yapılan incelemeler sonucunda FOX TV’de Ana Haber Bülteni sunucusunun yayıncılık ilkelerini ihlal ettiği gerekçesiyle kanala idari para cezası uygulandığı bildirildi.

FOX TV sunucusunun, “yayında basın mensubu kimliğini bir kenara bırakıp adeta bir muhalefet siyasi parti temsilcisi gibi tavır takındığı” ileri sürüldü. Bu sebepten kanala para cezası verildiği kaydedildi.

RTÜK, Flash Haber’e ise hakkında yakalama kararı bulunan bir konuğun asılsız iddiaları ile yayıncılık ilkelerini ihlal ettiğini ileri sürerek idari para cezası verildiğini söyledi.

Flash Haber’ katılan konuğun, hükümetin deprem bölgesindeki insanları yalnızlığa terk ettiğini ve yıkıntılardan insanları çıkarmayarak enkaz kaldırma çalışmalarına başladığını söyleyerek asılsız iddialarda bulunduğunu bildirdi.

Anadolu Ajansı’nın (AA) haberinde RTÜK’ün, Halk TV ile Tele1’e de idari para cezası verdiği paylaşıldı. Halk TV ve Tele1’in yayınlarında, resmi açıklamalara rağmen gerçek dışı iddialarda bulunulduğu söylenerek kanallara idari para cezası yaptırımı uygulandığı eklendi.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu