Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Depremin Kanallara Faturası! RTÜK’ten Milyonluk Ceza

RTÜK üyesi İlhan Taşcı, çoğunluğu deprem yayınları nedeniyle bazı yayın kuruluşlarına verilen para cezaları hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberde...
Depremin Kanallara Faturası! RTÜK’ten Milyonluk Ceza
Son Güncelleme: 
Yorum

Asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem ülkeyi derinden sarstı. Hal böyleyken deprem bölgesindeki gelişmeler birçok yayın kuruluşu tarafından aktarıldı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ise yapılan yayınlar ile ilgili bazı yayın kuruluşlarına ceza verdi. Verilen bu cezalara yönelik RTÜK üyesi İlhan Taşcı’dan açıklama geldi.

Taşçı, sosyal medya hesabından RTÜK tarafından kesilen para cezası hakkında açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Çoğu deprem dönemindeki yayınlar olmak üzere RTÜK’ün televizyonlara kestiği cezaların parasal karşılığı netleşti; 7 milyon 990 bin lira!”

Ne Oldu?

Bu gelişmelerin öncesinde RTÜK, depreme yönelik yayınlar hakkında bir hafta önce Halk TV, Tele1 ve FOX TV’ye ceza kesti.

FOX TV’ye “Orta Sayfa” programında moderatörün AFAD’ın yardımları engellediğine yönelik sözleri nedeniyle idari para cezası verdi. Halk TV’ye ve Tele1’e üst sınırdan 5 kez program durdurma ve idari para cezası kesti.

Verilen cezaların hangi nedenle kesildiği hakkında RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin sosyal medya hesabından detaylı bir paylaşımda bulunurken, Taşcı’nın değerlendirmesi dikkat çekti.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin Yaptırım Kararları
Kaynak: Twitter

Taşçı sosyal medya hesabından şu açıklamada bulundu:

“Gerçeği aktarmamak, binlerce yurttaşımızın feryadını duyurmamak hem ayıptır, hem suçtur, hem de gazetecilik mesleğine ihanettir.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu