Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple Avukatı Deaton: SEC Davası Sonucunun Gecikmesi Garip Değil!

Avukat John Deaton, SEC ve Ripple davası sonucunun gecikmesinde garip bir şey olmadığını iddia ediyor. Detaylar haberde;
Ripple Avukatı Deaton: SEC Davası Sonucunun Gecikmesi Garip Değil!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

SEC ve Ripple davasıyla ilişkili avukat John Deaton, sonucu uzayan dava ile ilgili yeni bir açıklamada bulundu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı açılan toplu davada binlerce XRP sahibini temsil etmesiyle bilinen avukat, altcoin sahiplerine sonuçtaki gecikmenin tuhaf olmadığına dair güvence verdi.

Yargıç Analisa Torres, Ripple ve SEC’in yedi ay önce yanıt özetlerini sunmasından bu yana davada bir karar vermiş değil.

Deaton: Göz Önünde Bulundurulması Gereken Gerçekler Var

SEC ve Ripple davasının kararındaki bu gecikmenin olumsuz etkilerine dair spekülasyonlar sosyal medyada son günlerde büyük yer kaplıyor.

Deaton, Salı gününün erken saatlerinde paylaştığı tweet dizisinde XRP sahiplerinin bu konudaki endişelerini dile getirdi ve düşüncelerini paylaştı.

Endişeli olan kesimin, hemen sonuca varmadan önce göz önünde bulundurması gereken gerçekler olduğuna dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

“Tek Bekleyen Ripple’ın Davası Değil”

Davadaki yanıt özetlerinin Aralık ayında dosyalandığını ve böylece yedi ayın geride kaldığını söyleyen isim, tek bekleyen davanın Ripple davası olmadığı bilgisini verdi. Thor Equities davasının da yine Yargıç Torres’in huzurunda olduğunu, yanıt dosyalarının Aralık ayında dosyalandığını ve Yargıç Torres’in henüz karar vermediğini ifade etti.

NY District Carpenter’ın fon davasında, Yargıç Torres’in özet kararının yanıt dosyalarının ardından sekiz ay sonra geldiği, Quiller Inc. ve ABD davasında, Yargıç Torres’in kararının yedi ay sürdüğü bilgisini verdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @JohnEDeaton1

Ayrıca, Fitzgerald davası ve adını sayabileceği birkaç davanın, Torres’in karar vermesi için altı ay sürdüğünü ifade etti.

Sözlerinin devamında, bunlara benzer şekilde eşit zaman alan başka davalar ve örnekler bulunduğuna dikkat çekerken, Yargıç Torres’in muhtemelen kararının büyüklüğünün farkında olduğunu belirtti.

Bu gelişmeler ışığında, kararın, altcoin sahipleri üzerindeki etkisi göz önüne alındığında, gelecekte XRP fiyatının yönünü belirleyen bir katalizör görevi görmesi bekleniyor.

XRP Sosyal Hakimiyetinde Düşüş

XRP cephesine bakıldığında ise kripto analitik platformu Santiment’in zincir üstü ölçümleri, altcoinin sosyal hakimiyetinde bir düşüş olduğunu ortaya koyuyor.

Sosyal hakimiyetteki düşüş, genel olarak piyasa katılımcıları arasında altcoine olan talebin azaldığının bir işaretidir. Bu, varlık üzerindeki satış baskısını azaltırken, azalan sosyal hakimiyet, altcoinde bir geri çekilmenin veya düzeltmenin habercisi olarak kabul edilebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

XRP fiyatı, son olaylara rağmen 0,47 dolar seviyesindeki kilit desteğin üzerinde kaldı. Altcoin için zincir üstü göstergelerin kısa vadede yükselişe geçip geçmediği ve XRP fiyatında bir toparlanmaya yol açıp açmadığı önümüzdeki günlerde belli olacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.