Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Reysaş Taşımacılık’tan Yüzde 140 Bedelli Sermaye Artırımı

Borsa İstanbul’da işlem gören Reysaş Taşımacılık, SPK’ya bedelli sermaye artırımı için başvuru yaptı. İşte KAP üzerinden yapılan açıklamanın detayları;
Reysaş Taşımacılık’tan Yüzde 140 Bedelli Sermaye Artırımı
Son Güncelleme: 
Yorum

Lojistik sektöründe öne çıkan firmalar arasında yer alan Reysaş Taşımacılık, 18 Ocak’ta Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) yüzde 140 oranında bedelli sermaye artırımı başvurusu yaptı. 1989 yılında Ankara’da faaliyete başlayan şirket, hızla büyüyerek taşımacılık sektöründeki gücünü artırmayı başardı.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan duyuruda, kayıtlı sermaye tavanı 600 milyon lira olan şirket, 250 milyon lira olan mevcut sermayesini SPK’dan onay alması halinde 600 milyon liraya çıkaracak.

Reysaş Taşımacılık’tan Yüzde 140 Bedelli Sermaye ArtırımıKaynak: Paratic Piyasalar

Açıklamada, Egemen Döven tarafından satılamayan paylar için satın alım taahhüdü verildiği belirtildi.

Şirket, KAP üzerinden 600.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içinde 250.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden (bedelli) karşılanmak suretiyle yüzde 140 oranında yükseltilerek 600.000.000 TL’ye artırılmasına yönelik izahnamenin onaylanması için SPK’ya başvuruda bulunulduğunu paylaştı.

Reysaş Lojistik hisseleri, bugün kapanışını yüzde 1,7 artışla 20,6 TL’den gerçekleşti. Şirketin yıllık getirisi yüzde 360 oranında bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu