Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

PlanB, Bitcoin’de Parabolik Yükseliş için Zaman Verdi

İsabetli modellemeleri ile tanınan analist PlanB, Bitcoin için dikey rallinin ne zaman başlayacağına ilişkin beklentisini paylaştı. Ayrıntılar geliyor...
PlanB, Bitcoin’de Parabolik Yükseliş için Zaman Verdi
HABER GİRİŞ

Bitcoin’in Nisan ayında gerçekleşen halving olayı sonrası yatırımcılar büyük yükselişin ne zaman gerçekleşeceğini merak ediyor. Tanınmış kripto analisti PlanB, Bitcoin madenci geliri verisinden yararlanarak hazırladığı modellemesine atıfta bulunarak, yeni rallinin ne zaman gelebileceğini tahmin etti.

PlanB’ye göre kripto para sektöründeki varlıkların çoğunluğunun kazançları yavaşlarken, özellikle Bitcoin madencilerinin gelirlerinin toplanması ile durum yakında değişebilir. PlanB yaptığı paylaşımda, tarihsel eğilimlerin, Bitcoin madenci gelirinin yarılanmadan sonraki iki ila beş ay içinde toparlanma eğiliminde olduğunu ve bundan sonra fiyatın “dikey hareket ettiğini” gösterdiğini söyledi.

Bitcoin madenci geliri
Kaynak: PlanB/X

Aylık Bitcoin madenci geliri zaman içinde istikrarlı bir şekilde arttı ve yarılanma olayını takip eden aylarda zirveler kaydetti. Bu da yüksek bir göreceli güç endeksine (RSI) denk geldi. Takip eden süreçte konsolidasyona girildi ve RSI 70’in altına düştü.

PlanB daha önce, BTC’nin gelecekteki birkaç yıldaki fiyatına ilişkin görüşlerini paylaşmış ve 2024-2028 halving döngüsü için ortalama fiyatı 500.000 dolar olarak işaret etmişti. Bitcoin yazım itibarıyla 64.800 dolar seviyesinde işlem görüyor. Kripto para birimi Nisan’daki halving öncesi 73.700 dolara çıkmış ve tarihi zirvesine çıkarak bir ilke imza atmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.