Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

PhillipCapital 3 Hisse için Fiyat Verdi

Borsada destek noktaları yukarı yönlü revize edilirken, aracı kurumlar yakın takibe alınan hisseler için fiyat güncellemelerine gidiyor. Detaylar haberde;
PhillipCapital 3 Hisse için Fiyat Verdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Merkez Bankası koltuğundaki kritik değişiklik korkulanın aksine Borsa İstanbul için tehdit olarak algılanmazken, kritik eşik olan 8200 puan direncinin üzerinde gücünü koruyan BIST 100 endeksi, 8562 puan direncini de aşarak bugün yeni bir rekor denemesi gerçekleştirdi.

Bugünkü işlemlerde öğleden önce 8781 puanı gören BIST 100 endeksi, toparlanması beklenen kimi hisseler için de sinyal verdi.

Aracı kurumlar günlük teknik analizlerinde getiri potansiyelini koruyan isimleri paylaşırken, PhillipCapital bugünkü bülteninde 3 hisseyi öne çıkardı.

Bunlar; Galata Wınd Enerji A.Ş. (GWIND), Şok Marketler Ticaret A.Ş. (SOKM) ile Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. (YKBNK) hisseleri oldu.

Taşpınar Rüzgar Enerji Santrali’ndeki kapasite artırım çalışmalarını yakın zamanda artıran ve borsada yükseliş trendinde olan GWIND, bir buçuk ayda seviyesini 21 TL’den 27,5 TL’ye kadar çıkardı.

GCM Yatırım Banner

Aylık yüzde 20’nin üzerinde artan hisseler için PhillipCapital’in hedef fiyatı 28,10 TL olurken, stop-loss seviyesi 26,30 TL olarak kayda geçti.

Enflasyondan destek alan isimlerden olan ve yıllık primini yüzde 175’e çıkaran SOKM, yeni yılda 52,45 TL’den 66,15 TL seviyesine kadar çıktı.

Aylık yüzde 22’e yakın kazanç elde eden SOKM hisselerinin 63,00 TL’nin üzerinde fiyatlanmaya devam etmesi halinde alıcıların yoğunluklu olması bekleniyor. PhillipCapital’in ise SOKM için hedef fiyatı 67,80 TL, stop-loss seviyesi 63,85 TL oldu.

Bankalarda bu yıl için bilançoların destek konumda olmayacağı, yüksek seyreden kredi risk priminin (CDS) düşmesi gerektiği konuşulurken, PhillipCapital’in teknik incelemelerinde Yapı ve Kredi Bankası hisseleri göze çarptı.

Yıllık yüzde 177 artan YKBNK için PhillipCapital’in hedef fiyatı 23,00 TL, stop-loss seviyesi ise 21,80 TL oldu.

Geçen haftayı 22,00 TL olan yatay destek bölgesinin üzerinde kapatan YKBNK, bu hafta 22,60 TL’nin üzerinde kalıcılık göstermesi halinde yükseliş ivmesini yakalayabilecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın