Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Peskov’dan Tahıl Koridoru Çıkışı: Zaman Daralıyor!

Tahıl koridoru anlaşmasını 2 ay uzatma kararı alan Rusya, sürenin sonuna gelindiğini ancak Kremlin’in aynı kararı alması için ikna edilmediğini paylaştı.
Peskov’dan Tahıl Koridoru Çıkışı: Zaman Daralıyor!
Yorum

Mart ayında sona ermesine sayılı günler kala tahıl koridoru anlaşması için kapı aralayan Rusya, anlaşmanın süresini uzatma kararı aldığını duyurduktan sonra söylem değişikliğine gitti. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un anlaşmadan çekilme tehdidini sürdürmesinin ardından benzer çıkış da Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’dan geldi.

Günlük basın toplantısında konuşan Peskov, 18 Mayıs’a kadar sürecek olan anlaşmanın tekrar yenilenmesi için şerh koşan Kremlin’in Rus tahıl ürünleri ve gübresinin ihracatına ilişkin koşulların sağlanmamasından şikayetçi olduğunu belirterek, geri çekilmeye yatkın oldukları mesajını duyurdu.

Anlaşmanın ileri bir tarihe uzatılması için zamanın daraldığını söyleyen Peskov, daha önce anlaşmanın 2 aylığına uzatılması için yeşil ışık yaktıkları ancak çıkarlarını korumaya yatkın oldukları mesajını verdi.

Kremlin Sözcüsü, “Zaman giderek daralıyor. Anlaşmanın Rusya tarım sektörünü ilgilendiren kısmındaki şartlar yerine getirilmedi. Diyalog devam edecek” diye çıkışta bulundu.

Temasların sürdüğünü ekleyerek, gelinen noktada kurulan kontakların somut sonuç doğurmadığını paylaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu