Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Peskov’dan Tahıl Anlaşması Açıklaması! “ABD Katkı Sunmalı”

Kremlin Sözcüsü Peskov, ABD'nin anlaşma kapsamında Rusya ile ilgili şartların hayata geçmesine katkı sağlaması gerektiğini söyledi. Detaylar haberde...
Peskov’dan Tahıl Anlaşması Açıklaması! “ABD Katkı Sunmalı”
HABER GİRİŞ

Tahıl Koridoru Anlaşmasını sonlandıran Rusya’dan açıklamalar gelemeye devam ediyor. Yakın bir zamanda Rusya’nın tahıl anlaşmasına hemen dönmeye hazır olduğunu ancak Rusya ile ilgili şartların yerine getirilmesi gerektiğini belirten Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’dan yeni açıklamalar geldi.

Kremlin Sözcüsü Peskov, ABD’nin tahıl anlaşmasının Rusya’yla ilgili bölümünün yerine getirilmesine katkı sunması gerektiğini ifade etti.

“ABD Söz Vermek Yerine Gerekeni Yapsın”

ABD’nin herhangi bir şekilde güvenliği sağlamasına gerek olmadığını vurgulayan Peskov, güvenliğin ABD olamadan da sağlandığını söyledi.

Peskov, ABD’nin anlaşma kapsamında Rusya’yla ilgili bölümünün yerine getirilmesini düşüneceğine dair söz vermek yerine,  gerekeni yapması gerektiğini söyledi.

Rus yetkili, ABD’nin bunu yaptığı taktirde tahıl anlaşmasının yeniden yürürlüğe gireceğinin altını çizdi. Ayrıca Peskov, anlaşmanın Rusya’ya yönelik şartlarının yerine getirilmesi durumunda, Tahıl Koridoru Anlaşması’na geri dönüleceğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Bu gelişmelerin öncesinde Rusya’nın anlaşmayı sonlandırmasından sonra ABD’den tepki gelmişti.

Beyaz Saray sözcüsü Adam Hodge, bu durumun gıda güvensizliğini daha kötü hale getireceğini ve dünya çapında milyonlarca insana zarar vereceğini söylemişti. Rusya’yı kararından geri dönmeye çağırmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın