Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pepe Coin Yeni Patlamaya Hazır mı? Santiment Verileri Ne Diyor?

Meme tabanlı kripto para birimi Pepe bir kez daha ses getiren bir zıplamaya imza atabilir mi? On-chain veriler ne diyor? İşte detaylar;
Pepe Coin Yeni Patlamaya Hazır mı? Santiment Verileri Ne Diyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son dönemin en dikkat çekici fiyat patlamalarından birini sergileyen meme coin PEPE, son dönemde kripto para piyasasında en çok öne çıkan gündem maddelerinden biri oldu. Geçen ayın sonu ile 5 Mayıs arasında dijital paranın fiyatı olağanüstü bir şekilde yüzde 1.200’lük yükseliş gösterdi.

Şimdiye bakıldığında ise PEPE fiyatı, meme coin sezonu anlatısının kripto tüccarları arasındaki popülaritesini kaybetmesiyle düşüşe geçmiş durumda. PEPE, 5 Mayıs’taki rekor zirvesi olan 0.00000431 dolara kıyasla değerinin neredeyse yüzde 70’ini kaybetti.

PEPE Rüzgar Gibi Geçip Gitti mi?

Kripto analitik platformu Santiment’in uzmanları, yakın tarihli bir raporda, PEPE gibi tokenların, değerlerini spekülasyondan ve sosyal baskınlık gibi katalizörlerden ne şekilde elde ettiği sorusunu masaya yatırdı.

Yapay zeka (AI) ve Ethereum katman 2 gibi diğer anlatılar öne çıktıkça, meme coini çevreleyen heyecan ve ilginin muhtemelen daha da düşeceğine değinildi.

Zincir Üstü Metrikler Zirveden Beri Düştü

PEPE’nin yükseliş trendinin sonlanması sonrasında fiyatın keskin bir şekilde düşmesi dikkat çekiciydi. Santiment’e göre sosyal hakimiyet göstergesi bu zirveyi önceden işaret ediyordu.

GCM Yatırım Banner

Sosyal hakimiyet göstergesi, piyasa değerine göre en iyi 100 kripto para birimi ile ilgili olarak sosyal medyada gerçekleşen tartışmaların yüzde kaçının belirli bir dijital varlık üzerinde yoğunlaştığını göstermektedir.

Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, Pepe’nin sosyal hakimiyeti, ayın başlarında zirve oluşmadan hemen önce çok yüksek değerlere yükseldi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Sosyal hakimiyet ne zaman yüksek seviyelere çıkarsa, bu, tarihsel olarak kripto para birimleri için en iyi oluşumlara yol açan bir şey olan yatırımcılar arasında bir coşku işaretidir. Santiment, göstergenin hala yaklaşık yüzde 5’lik bir değere sahip olduğunu, yani şu anda ilk 100 varlıkla ilgili tüm tartışmaların yüzde 5’inin meme parayı içerdiğini belirtiyor.

Şirket “Yüzde 1-2 aralığına düştüğünü görmek, tüccarların uzaklaşmaya ve diğer altcoinlerden patlama aramaya başladıklarına dair iyi bir işaret olacaktır” açıklamasını yapıyor.

Piyasa Aktivitesi Sakinleşiyor

Blok zincirindeki bazı işlem faaliyetlerinde yer alan benzersiz adreslerin toplam sayısını ölçen aktif adresler metriği de zirveden hemen önce bir artış gördü. Bu göstergenin yüksek bir değere sahip olması, çok sayıda yatırımcının işlem yaptığı anlamına gelir. Metrik böyle bir eğilim gösterdiğinde, fiyatın genellikle dalgalanma olasılığı daha yüksektir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Grafikten, aktif adresler göstergesinin PEPE için son birkaç gün içinde değer kaybettiği görülüyor, bu da piyasa aktivitesinin sakinleştiği anlamına geliyor.

Aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, en büyük Pepe coin sahiplerinin arzına ilişkin verilerde de ilginç bir eğilim görülmekte. Bu devasa sahipler, ralli devam ederken birikimdeydi, ancak zirve şekillenirken kripto parayı cüzdanlarından boşaltmaya başladılar. Bu balina grubu, PEPE’nin değeri düşüşe geçtiğinden beri satış yapmaya devam etti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Santiment bu konuya dair ise “Bu çizgilerin tekrar yukarı doğru hareket ettiğini görmeye başlarsanız, PEPE’nin 2. patlama turuna gitme olasılığı çok daha yüksektir (muhtemelen daha küçük bir ihtimal olsa da)” ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte, varlık için olumlu bir işaret, ticaret hacminin, zirveden bu yana düştükten sonra son zamanlarda toparlanması olabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

PEPE fiyatı, haber yazımı itibarıyla haftalıkta yüzde 50’nin üzerinde değer kaybıyla düşüşle 0.000001360 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.