Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

PayPal’ın Stablecoin’i PYUSD, SEC Tarafından İnceleniyor

PayPal, SEC İcra Dairesi'nden PYUSD stablecoin'i ile ilgili bir mahkeme celbi aldığını bildirdi. Şirket ayrıca SEC ile iş birliği yaptığını söyledi.
PayPal’ın Stablecoin’i PYUSD, SEC Tarafından İnceleniyor
HABER GİRİŞ

Ödeme devi PayPal yakın zamanda tanıttığı stablecoin’i PYUSD ile bağlantılı olarak Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından düzenleyici inceleme altına alındı.

Şirket açıklamasında, “1 Kasım 2023’te ABD SEC İcra Dairesi’nden PayPal USD stablecoin’i ile ilgili bir mahkeme celbi aldık. Mahkeme celbi belgelerin ibrazını talep ediyor. Bu taleple bağlantılı olarak SEC ile işbirliği yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

SEC mahkeme celpleri öncelikle bilgi toplamanın bir yoludur ve mutlaka yasal işlemlere veya yaptırıma yol açmaz. Düzenleyici kurum topladığı bilgilere dayanarak eylem planını belirliyor.

PayPal, stablecoin’inin düzenlendiğini ve tamamen desteklendiğini söyleyerek, kripto şirketi Paxos ile yaptığı ortaklık aracılığıyla Ağustos ayında PYUSD’yi piyasaya sürdü PYUSD, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı’nın (NYDFS) düzenleyici denetimine tabi olan Paxos tarafından düzenleniyor.

Paxos sözcüsüne göre PYUSD şu ana kadar başarılı bir şekilde piyasaya sürüldü ve lansmanından bu yana geçen iki ayda 150 milyon dolarlık piyasa değerine ulaştı. CoinGecko verilerine göre PYUSD’nin piyasa değeri 159 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

GCM Yatırım Banner

Mevcut toplam PYUSD arzı yaklaşık 159 milyon token seviyesinde bulunuyor . Kripto endüstrisine karşı düşmanca davrandığı düşünülen SEC’in PYUSD’ye karşı herhangi bir işlem yapıp yapmayacağı henüz bilinmiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.