Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Paxos CEO’su SEC ile Yapıcı Görüşmeler Yürütüldüğünü Bildirildi

Stablecoin ihraççısı Paxos'un CEO'su Charles Cascarilla, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile görüşme halinde olduklarını bildirdi.
Paxos CEO’su SEC ile Yapıcı Görüşmeler Yürütüldüğünü Bildirildi
HABER GİRİŞ

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile stablecoin ihraççısı Paxos arasında son dönemde sular ısınmıştı. Paxos CEO’su Charles Cascarilla, taraflar arasında yapıcı görüşmeler yapıldığını söyledi.

Paxos’tan Reuters’a yapılan bir bildirime göre Binance’in stablecoin’inin arkasındaki firma Paxos Trust Company, düzenleyicinin şirkete tokeni menkul kıymet olarak kaydettirmesi gerektiğini söylemesinin ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile görüşmelere başladı.

Paxos CEO’su Charles Cascarilla, “SEC ile yapıcı görüşmeler yapıyoruz ve bu diyaloğu özel olarak sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz” açıklamasında bulundu. Gerekmesi halinde, Paxos’un Binance USD’nin (BUSD) bir menkul kıymet olmadığına ilişkin pozisyonunu dava yoluyla savunacağını da sözlerine ekledi.

New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), 13 Şubat’ta yaptığı bir tüketici uyarısında, Paxos’a yaklaşık 16 milyar dolarlık dolaşımla üçüncü en büyük stablecoin olan Binance USD’yi basmayı durdurma talimatı vermişti.

Paxos ise bu bildirim sonrası 21 Şubat’tan itibaren BUSD çıkarmayı durduracağını, ancak en az Şubat 2024’e kadar tokenleri desteklemeye ve kullanmaya devam edeceğini açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Cascarilla, şirketin Binance ile ilişkisini sonlandırma kararının NYDFS direktifinden ve Binance USD üzerinden SEC ile olan iletişiminden ayrı olduğunu belirtmiş, “Piyasa gelişti ve Binance ilişkisi artık mevcut stratejik önceliklerimizle uyuşmuyor” açıklamasını yapmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın