Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bernstein’e Göre SEC’in Düzenlemeleri Kripto için Tehdit Değil

Finans şirketi Bernstein, ABD’de yapılması muhtemel düzenlemelerin, kripto sektörünü tehdit etmediğini bildirdi.
Bernstein’e Göre SEC’in Düzenlemeleri Kripto için Tehdit Değil
Yorum

Kripto para piyasasında geçen yıldan bu yana yaşananlar, sektöre yönelik düzenleme çağrılarının artmasına neden oldu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu yıl içerisinde sektöre dair düzenlemeler yapması bekleniyor.

SEC geçtiğimiz günlerde Binance USD’yi (BUSD) ihraç eden Paxos’tan stablecoin ihracını durdurmasını istemişti. Düzenleyicinin ayrıca Paxos’a dava açma hazırlığında olduğu gelen bilgiler arasında.

Bu durum bazı çevreler tarafından kripto için tehdit oluşturacağı şeklinde yorumlanıyor. Wall Street’in finans şirketlerinden Bernstein, Binance USD (BUSD) stablecoin’e ve onun ihraççısı Paxos’a yönelik düzenleyici eylemin BUSD’ye özgü olduğunu ve USD Coin (USDC) gibi diğerler varlıkları etkiemeyeceğini söyledi.

Sektörde Endişe Arttı

Raporda, sektördeki bazı kişilerin kripto para biriminin stablecoinlere ve saklama kurallarına yönelik bir saldırı ile bankacılık sisteminden aktif olarak kaldırıldığına ilişkin endişelerini dile getirdiği belirtildi.

Bernstein, USDC’yi ihraç eden Circle’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan herhangi bir bildirim almadığını söylediğine dikkat çekiyor. Bernstein analistleri Gautam Chhugani ve Manas Agrawal, saklama kuralı değişikliğinin şu anda bir teklif olduğunu bunun sektör için olumlu bir adım olduğunu yazdı.

Raporda , “ABD düzenlemeleri zorlaşıyor gibi görünse de, Hong Kong’dan gelen düzenleyici adımların olumlu göründüğünü ve kripto piyasasında Asya’nın öncülük edebileceği kaydedildi.

Bernstein bu hafta kripto para birimlerinde büyük kazançlar olduğunu ve toplam piyasa değerinin 1,2 trilyon dolara yaklaştığını belirtiyor. Notta, keskin fiyat hareketlerinin açığa satıştan etkilendiği, ancak daha yüksek hareketin mevcut kripto yatırımcılarını riskleri artırmaya zorladığına yer verildi.

Raporda ayrıca kripto borsası FTX’in çöküşü sonrası zincir içi kişisel saklama cüzdanlarına ilginin arttığına dikkat çekildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%