Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bernstein’e Göre SEC’in Düzenlemeleri Kripto için Tehdit Değil

Finans şirketi Bernstein, ABD’de yapılması muhtemel düzenlemelerin, kripto sektörünü tehdit etmediğini bildirdi.
Bernstein’e Göre SEC’in Düzenlemeleri Kripto için Tehdit Değil
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasında geçen yıldan bu yana yaşananlar, sektöre yönelik düzenleme çağrılarının artmasına neden oldu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu yıl içerisinde sektöre dair düzenlemeler yapması bekleniyor.

SEC geçtiğimiz günlerde Binance USD’yi (BUSD) ihraç eden Paxos’tan stablecoin ihracını durdurmasını istemişti. Düzenleyicinin ayrıca Paxos’a dava açma hazırlığında olduğu gelen bilgiler arasında.

Bu durum bazı çevreler tarafından kripto için tehdit oluşturacağı şeklinde yorumlanıyor. Wall Street’in finans şirketlerinden Bernstein, Binance USD (BUSD) stablecoin’e ve onun ihraççısı Paxos’a yönelik düzenleyici eylemin BUSD’ye özgü olduğunu ve USD Coin (USDC) gibi diğerler varlıkları etkiemeyeceğini söyledi.

Sektörde Endişe Arttı

Raporda, sektördeki bazı kişilerin kripto para biriminin stablecoinlere ve saklama kurallarına yönelik bir saldırı ile bankacılık sisteminden aktif olarak kaldırıldığına ilişkin endişelerini dile getirdiği belirtildi.

Bernstein, USDC’yi ihraç eden Circle’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan herhangi bir bildirim almadığını söylediğine dikkat çekiyor. Bernstein analistleri Gautam Chhugani ve Manas Agrawal, saklama kuralı değişikliğinin şu anda bir teklif olduğunu bunun sektör için olumlu bir adım olduğunu yazdı.

GCM Yatırım Banner

Raporda , “ABD düzenlemeleri zorlaşıyor gibi görünse de, Hong Kong’dan gelen düzenleyici adımların olumlu göründüğünü ve kripto piyasasında Asya’nın öncülük edebileceği kaydedildi.

Bernstein bu hafta kripto para birimlerinde büyük kazançlar olduğunu ve toplam piyasa değerinin 1,2 trilyon dolara yaklaştığını belirtiyor. Notta, keskin fiyat hareketlerinin açığa satıştan etkilendiği, ancak daha yüksek hareketin mevcut kripto yatırımcılarını riskleri artırmaya zorladığına yer verildi.

Raporda ayrıca kripto borsası FTX’in çöküşü sonrası zincir içi kişisel saklama cüzdanlarına ilginin arttığına dikkat çekildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.