Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Paladyum Son 3 Ayın Yükseğinde Hareket Ediyor

16 Mart işlemlerinde yüzde 5'in üzerinde yükselen paladyum, bugün kazançlarının bir kısmını verse de son ayların en yüksek seviyelerinde seyrediyor.
Paladyum Son 3 Ayın Yükseğinde Hareket Ediyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD dolarındaki güçlenmeden aldığı destekle dün yüzde 5’in üzerinde kayda değer artış yaşayan paladyum, bugünkü işlemlere 2486 dolarla başladı.

Fazla oynaklık göstermeden yatay seyreden platin alternatifi, dünkü işlemlerde en yüksek 2529 dolar seviyelerini görmüştü.

Bu durum, 2478 seviyesinin geçilmesi durumunda 2021’de yeni zirvelerin görülebileceğini söyleyen Emtia Piyasaları Uzmanı Zafer Ergezen’den gelen yorumu hatırlatmıştı.

17 Mart’ta 2529 dolar seviyelerinden gerilese de değerli metal en son Ocak ayının başlarında gördüğü seviyelerde seyrediyor.
Paladyum 17 Mart %5 Üstü Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Analistler, paladyum ve diğer endüstriyel minerallerin bu yıl daha fazla satın alma ivmesi kazanacağını düşünüyor. Nedeni ise emtia ve metallere talebi artıran küresel ekonomik toparlanma beklentileri.

Dünyanın dört bir yanındaki ülkeler aşılama çalışmalarını hızlandırırken ve ekonomiyi destek çabalarını sürdürürken geniş çapta toparlanmaya ilişkin umutlar da artıyor.

GCM Yatırım Banner

TSİ 10:20 sularında yüzde 0,72 ekside seyreden paladyum yedi günde yüzde 7,38 artıya ulaştı. Bir yılın en yükseğini 2535 dolarda gören değerli maden, 27 Şubat 2020’de 2788 doları görmüştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.