Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

OZSUB Hissedarlarına Kötü Haber! Temettü Yok

Özsu Balık bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden, 2023 yılına ilişkin genel kurul kâr payı dağıtım kararı hakkında önemli bilgiler paylaştı. Detaylar haberde;
OZSUB Hissedarlarına Kötü Haber! Temettü Yok
HABER GİRİŞ

Özsu Balık Üretim A.Ş. (OZSUB) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden genel kurul kâr payı dağıtım kararı hakkında açıklama yaptı. Özsu Balık açıklamasında, temettü dağıtılmamasına ilişkin teklifin genel kurulda kabul edildiğini duyurdu.

Şirketin 22 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilen toplantısında, Türkiye Finansal Raporlama Standartları ve Sermaye Piyasa Kurulu (SPK) düzenlemeleri doğrultusunda hazırlanan konsolide finansal tablolara göre net dönem zararının 6 milyon 923 bin 701 lira olduğu belirtildi.

Buna karşın 39 milyon 170 bin 217 lira olarak raporlanan enflasyona göre düzeltilmemiş yasal finansal tablolara göre net dönem kârı bulunduğu ifade edildi.

Açıklamada finansal tablolara göre 2023 yılı faaliyetlerini zararla kapattığı ve bu nedenle 2023 yılı hesap dönemine ilişkin dağıtıma konu edilebilecek net kâr oluşmadığı vurgulandı. Temettü dağıtılmamasına ilişkin teklifin genel kurulda kabul edildiği bildirildi.

Şirket, 2023 yılı hesap döneminde zarar ettiği için ortaklarına nakit kar payı dağıtılmayacağını ve dağıtılacak net kâr oluşmadığı için kar dağıtımının gerçekleştirilmeyeceğini söyledi.

GCM Yatırım Banner
Paratic Piyasalar Özsu Balık Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada OZSUB koduyla işlem gören şirket payları yıllık bazda yüzde 99,55 oranında yükseliş gösterdi. Hisse aylık bazda yüzde 18,85 yükselirken, haftalık bazda yüzde 1,02 oranında düştü.

Gün içinde 30,84-32,36 lira aralığında gezinen OZSUB payları TSİ 14.59 yüzde 4,21 düşüşle 31 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.