Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özsu Balık, Altınyağ Madencilik ve Erciyas Çelik’ten Güncel Haberler

Özsu Balık, Altınyağ Madencilik ve Erciyas Çelik Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyuruda bulundu. İşte yatırımcıların merakla takip ettiği şirketlerin açıklaması...
Özsu Balık, Altınyağ Madencilik ve Erciyas Çelik’ten Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Özsu Balık Üretim A.Ş. bağlı ortaklığının aldığı bir işe dair, Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. satın aldığı varlık hakkında, Erciyas Çelik Boru Sanayi A.Ş ise Botaş ihaleleri ile ilgili Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulundu.

Özsu Balık, şirketin yüzde 50 bağlı ortaklığı Ozsu Fish UK Limited ile İngiltere’de yerleşik bir firma ile bugün bir yıl süreli satış sözleşmesi imzalandığı duyuruldu.

Özsu Balık İngiltere’ye Balık Satacak

Söz konusu şirketin, finansal tablolarda konsolidasyona dahil edilen ve Özsu Balık tarafından üretilen balıkları, Birleşik Krallık pazarına satış ve dağıtımını gerçekleştirdiği açıklandı.

Yapılan sözleşme kapsamında karşı tarafa her hafta 24 ton balık satışı yapılacak. Taraflar aksi bir karar almadığı sürece de sözleşme birer yıl kendiliğinden uzayacak.

Altınyağ Madencilik 2,3 Milyon TL Değerinde Taşınmaz Satın Aldı

Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş., Tekirdağ’dan biri 2.757,48 metrekare, bir diğeri ise 13.809,37 metrekare olan iki tarla niteliğinde taşınmaz aldığını açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Şirket, her iki taşınmazın toplam bedelinin 2.300.000 TL olduğunu kaydetti. Ayrıca şirketin yönetim kurulunun SPK’nın (II-23.3) Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği çerçevesinde değerlendirilmesi sonucu satın alma işleminin önemli nitelikte işlem olmadığına dair karar verdiği ifade edildi.

Erciyas Çelik’ten Yatırımcılarına Duyuru

Erciyas Çelik Boru Sanayi Anonim Şirketi ise yatırımcılardan gelen sorulara üzerine Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş (BOTAŞ) ihaleleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Şirket, Batı Karadeniz DGBH Projesi Çelik Boru Mal Alımı İşi kapsamında Faz-3 ihalesini 27 Ocak 2023 tarihinde açıklandığı üzere kazanıldığını bildirdi.

Erciyas Çelik, KAP üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Faz-2 ihalesi ile ilgili olarak 30 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirilen ihaleye de katılım sağlanmış olup, 1 Şubat 2023 tarihinde ihalenin uhdemizde kalmadığı açıklanmıştır. Sonuç olarak 1.059.604.827 TL tutarındaki Faz-3 ihalesi şirketimizin taraf olduğu iş ortaklığınca kazanılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.