Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özkaynakları Yüzde 74 Artan GYO Şirketinden Temettü Açıklaması!

DAP Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. bugün KAP'a yaptığı bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararı hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Özkaynakları Yüzde 74 Artan GYO Şirketinden Temettü Açıklaması!
HABER GİRİŞ

Bugüne kadar çok sayıda konut, ofis, ticaret ve iş merkezleri ile otel, okul ve özel hastane projelerine imza atan DAP Gayrimenkul Geliştirme A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, 2023 yılı kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da DAPGM koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, 2024 yılı için temettü dağıtılmamasına dair karar çıktı.

Açıklamada, şirketin net dağıtılabilir dönem karının 1.606.728.286,09 TL olmakla birlikte, yasal kayıtlara göre net dağıtılabilir dönem karının 25.326.504,21 TL olduğu dikkate alınarak, 2023 yılı net dağıtılabilir dönem karının olağanüstü yedek olarak ayrılmasına ve nakit temettü dağıtılmamasına karar verildiği ifade edildi.

Kar dağıtım önerisinin 2023 yılı dönem sonuçlarını görüşmek üzere toplanacak Genel Kurul’un onayına sunulmasına oy birliği ile karar verildiği belirtildi.

Şirket, 2023/12 finansal tablosunu bu ayın başında duyurmuştu. Net dönem karı ve satışlar önceki yıla göre azalırken, toplam varlıklar ve özkaynaklarda yükseliş gözlemlenmişti.

GCM Yatırım Banner

DAPGM Hisselerinde Güncel Durum Nasıl?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü iş gününü yüzde 1,05 değer kaybıyla 8.945,80 puandan tamamlarken, DAPGM hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve yükseliş gösterdi.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 0,9‘luk çıkışla 33 TL seviyesine yükseliş gösterdi.

DAPGM Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

DAP Gayrimenkul hisseleri, aylık bazda yatırımcısına yüzde 3,2 oranında zarar ettirmiş görülse de, yıllık bazda yüzde 28,6 oranında yeşil yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.