Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Öz Ağaç-İş Sendikası Başkanı Asgari Ücret Beklentisini Açıkladı

Asgari ücrette net kararın verilmesine sayılı günler kala beklentiler açıklanmaya devam ediyor. Son açıklama Öz Ağaç-İş Sendikası Genel Başkanı Tuncay Dolu’dan geldi. Detaylar haberde...
Öz Ağaç-İş Sendikası Başkanı Asgari Ücret Beklentisini Açıkladı
Son Güncelleme: 

Asgari ücretin ne kadar olacağı merakını korurken tahminler ve beklentiler açıklanamaya devam ediyor. En son açıklama Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Öz Ağaç-İş Sendikası Genel Başkanı Tuncay Dolu’dan geldi.

Öz Ağaç-İş Sendikası Başkanı Dolu, 2023 yılı asgari artış oranını belirlerken Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) karama enflasyon paketinin değil temel gıda enflasyonundaki artış oranının baz alınması gerektiğini kaydetti.

“2023’te Asgari Ücret 9 bin 350 TL Olmalı”

Sendika Başkanı Dolu, yeni yılda asgari ücretin net 9 bin 350 TL ve çalışanın cebini rahatlatacak seviyede olması gerektiğini belirtti. Ayrıca gelir vergisinin, dar gelirliler için kambur hale geldiğini söyledi.

Gelir vergisinde düzenleme yapılarak matrahın yükseltilmesi gerektiğini aktardı. Bununla birlikte yüksek enflasyon döneminde yüzde 10 ile gelir vergisinin sabitlenmesi gerektiğini ifade etti.

İyi Parti ve CHP’nin Asgari Ücret Beklentisi 9 Bin TL’nin Üstünde

Bu gelişmelerin yanında siyasi partilerden de asgari ücret beklentisi geldi. Bugün CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, ücretin 10 bin 128 TL olması gerektiğini söyledi.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

İyi Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu ise asgari ücretin 9 bin 600 TL’ye çıkması gerektiğini aktardı. Ayrıca 3 ayda bir fiyatın güncellenmesi gerektiğini kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu