Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Oyak Yatırım Hisse Öneri Listesini Revize Etti

Oyak Yatırım borsaya yönelik yaptığı değerlendirmesinin ardından, öneri listesinde değişikliğe gitti. Kurum iki hisseyi öneri listesine eklerken iki hisseyi çıkardı.
Oyak Yatırım Hisse Öneri Listesini Revize Etti
HABER GİRİŞ

Borsa haftanın son işlem gününe satıcı ağırlıklı başladı ve kayıplarını artırıyor. BIST 100 endeksi günlük yüzde 0,6’ye yakın kayıpla 7700 puan seviyesinde bulunuyor. Son dönemde Merkez Bankası’nın faiz artırımları ile beraber borsa karışık seyrini sürdürüyor.

Yatırımcılar ise alım yapmak adına aracı kurumlardan gelen raporları takip ediyor. Oyak Yatırım tarafından paylaşılan son raporda, hisse önerilerinde yapılan değişiklik dikkat çekti. Kurum öneri listesine iki şirketi eklerken iki şirketi ise çıkardı.

Oyak Yatırım tarafından paylaşılan raporda, “Teknik Bazlı Hisse Öneri Listemizden TCELL ve ANSGR’yi çıkarırken ASELS ve TAVHL‘yi ekliyoruz” ifadeleri yer aldı. Şirketin teknik bazlı hisse öneri listeleri sırasıyla MGROS, KCHOL, ALBRK, DOHOL, ASELS ve TAVHL oldu.

Oyak Yatırım raporunda sonlanan 10 hisse önerisinin performansını da paylaştı. Buna göre kurumun önerileri arasında YKBNK ve GARAN sırasıyla yüzde 13 ve yüzde 11’lik kazançlar ile öne çıktı. Bu hisseleri yüzde 9 ile TCELL ve yüzde 8 ile ENKAI takip etti.

BIST 100 Günlük Yorum

Oyak Yatırım, BIST 100 endeksine ilişkin günlük tahmininde, gün içi ilk direnç noktası olarak 7.786 puan seviyesini gösterdi. Sonraki direnç noktalarının 7.840 ve 7.930 puan seviyeleri olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

İlk destek olarak 7.720 puana işaret edilen raporda, sonraki destek noktalarının ise 7.615 ve 7.596 puan seviyeleri olduğu kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.