Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Otomotiv Hisselerinde “Al” Tavsiyesi Korunuyor

İş Yatırım, KAP üzerinden dün açıklanan otomotiv şirketlerinin bilançolarının ardından şirketlere ilişkin hedef fiyat ve önerilerini revize etti. İşte detaylar;
Otomotiv Hisselerinde “Al” Tavsiyesi Korunuyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Şirketlerin 2023 yılı 3’üncü çeyrek bilançoları açıklanmaya tam hızla devam ederken, yatırım kurumları ise şirket hisselerine ilişkin hisse hedef fiyat ve tavsiyelerini revize ediyor. İş Yatırım dün bilançoları açıklanan otomobil sektörünün önde gelen şirketleri için hedef fiyat ve tavsiyesini açıkladı.

Borsa İstanbul’da TOASO işlem koduyla işlem gören Tofaş’ın dün KAP üzerinden açıkladığı 3Ç23 bilançosuna ilişkin İş Yatırım açıklamasında, şu ifadelere yer verdi;

“Bizim 5,2 milyar TL tahminimize paralel ancak piyasanın 4,5 milyar TL beklentisinin üzerinde, güçlü yurt içi satışların desteklediği üstün faaliyet performansı gösterdi.”

Tofaş dünkü bilançosunda yıllık bazda yüzde 147 artışla 5,1 milyar TL net kâr açıklamıştı. Bunun üzerine İş Yatırım, hisse için hedef fiyatını önceki 358,90 liradan 436,20 liraya yükseltti. Hisse tavsiyesi ise “Al” olarak korudu.

İs Yatırım TOASO ve FROTO Tavsiyeleri
Kaynak: İş Yatırım

Borsa İstanbul’da FROTO koduyla işlem gören Ford Otosan dün Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2023 yılı 3’üncü çeyrek bilançosunu açıklayarak yıllık bazda üç kattan fazla artışla 13 milyar lira net kar elde ettiğini bildirmişti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Gelen bilançonun ardından İş Yatırım otomotiv hissesi için 1025,36 liradan 1232,65 liraya yükseltti. Kurum hisse için tavsiyesini ise “Al” olarak korudu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.