Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Otomobilde Temmuz Ayı Öncesi Zararına Satış Yapılıyor

Otomobil markalarının Mayıs ayı kampanyalarıyla satışları artırdığı konuşulurken, Temmuz ayı öncesi elde kalan stokların eritilmeye çalışıldığı görüldü.
Otomobilde Temmuz Ayı Öncesi Zararına Satış Yapılıyor
HABER GİRİŞ

Mayıs ayında markaların başlattığı kampanyalarla otomobil satışlarının yeniden 100 bini bulduğu görüldükten sonra bir diğer detay da Avrupa Birliği’nden (AB) geldi. AB’nin yeni güvenlik donanımı regülasyonu GSR II, Temmuz ayında yürürlüğe giriyor.

7 Temmuz’dan itibaren güvenlik donanımlarına sahip olmayan araçlar satışa sunulmayacağından, otomotiv sektörü hareketlendi.


Elindeki stokları eritmeye çalışan bayilerin zararına satış yaptığı haberleri gelmeye başladı. Araç bayilerinin kampanyalara hız verdiği, indirim ve kredilerle satışları artırmaya odaklandığı görüldü.

Sektör temsilcileri, Avrupa’nın yeni güvenlik donanımı düzenlemelerinin otomobil sektörüne etkilerini değerlendirmek gerektiği uyarısını paylaşıyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın