Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ÖSYM Sınav Takvimini Duyurdu! KPSS Tarihi Belli Oldu

ÖSYM’nin resmi sitesinde milyonlarca insanı ilgilendiren sınav takvimi ile ilgili güncelleme yapıldı. İşte detaylar,
ÖSYM Sınav Takvimini Duyurdu! KPSS Tarihi Belli Oldu
HABER GİRİŞ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), merakla beklenen tarihleri duyurdu. ÖSYM Yönetim Kurulu, milyonlarca insanı ilgilendiren sınav tarihleri ile ilgili değişiklikleri açıkladı.

Yeni takvime göre 2022-KPSS Lisans Sınavı’nın Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumlarının 18 Eylül 2022 tarihinde yapılacağı bildirildi.

2022-KPSS Alan Bilgisi oturumlarının 24-25 Eylül 2022 tarihlerinde yapılmasına karar verildi.

2022-ÖABT’nin 2 Ekim 2022 tarihinde yapılacağı belirtildi.

Ön Lisans Sınavı tarihinde de değişiklik yapıldı. 2 Ekim 2022 tarihinde yapılması planlanan 2022-KPSS Ön Lisans Sınavı, 9 Ekim 2022 tarihine ertelendi.

GCM Yatırım Banner

18 Eylül 2022 tarihinde yapılması planlanan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı’nın (2022-Kaymakamlık) da tarihi değiştirilerek 16 Ekim 2022 olarak güncellendi.

Son olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı Özel Yarışma Sınavı’nın (2022-MHUY) tarihi, 13 Kasım 2022’den 18 Aralık 2022 tarihine alındı.

ÖSYM’nin resmi sitesinde belirtilen bilgiye göre 2022 ÖSYM Sınav Takvimi’nde yer alan diğer sınavların tarihlerinde herhangi bir değişiklik yapılmadığı belirtildi.

KPSS İptal Edilmişti!

KPSS’nin Genel Yetenek-Genel Kültür oturumlarında çıkan 30’dan fazla sorunun Yediiklim Yayınevi’ne ait kitaplarda yer aldığı iddialarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, soruşturma başlatıldığını duyurmuştu.

İddialara ilişkin incelemeyi Devlet Denetleme Kurulu tarafından yapılırken Erdoğan, soruşturmaya ilişkin şöyle açıklamada bulunmuştu:

“Devlet Denetleme Kurulumuzun 2022 KPSS ile ilgili yapacağı inceleme sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirilecek, gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz.”.

Skandal soru sızdırılma iddialarının ardından ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alınarak yerine Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy getirilmişti. Göreve yeni gelen Ersoy, 31 Temmuz tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) iptal edildiğini duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.