Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ÖSYM Başkanı: 31 Temmuz’daki KPSS Oturumları İptal Edildi

Geride bıraktığımız hafta sonu lisans mezunları için yapılan KPSS’de soruların sızdırdığı iddialarının ardından, sınav yeniden yapılmak üzere iptal edildi.
ÖSYM Başkanı: 31 Temmuz’daki KPSS Oturumları İptal Edildi
Son Güncelleme: 
Yorum

31 Temmuz 2022 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) hakkında sıcak bir gelişme yaşandı. Göreve yeni gelen ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, söz konusu sınavın iptal edildiğini duyurdu.

6-7 Ağustos ve 14 Ağustos 2022’de yapılacak KPSS oturumlarının ertelendiğini bildiren Ersoy, bunların hangi tarihlerde yapılacağının ise en kısa sürede açıklanacağını söyledi.

Ersoy’un açıklamalarına göre sınava yeniden girecek olan adaylardan ek bir ücret alınmayacak.

“Hiç arzu etmediğimiz şekilde iptal ve ertelemelere sebebiyet veren bu talihsiz süreçten dolayı tüm adaylardan özür diliyoruz.” diyen Ersoy, bundan sonraki süreçte de meydana gelebilecek sorunları açık yüreklilikle kamuoyu ile paylaşmaya ve tedbirler almaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

ÖSYM’nin her türlü tartışmanın dışında tutulmasının, devlet-vatandaş ilişkilerinin sağlıklı yürütülmesi açısından çok önemli olduğunu belirtti. Kurumun görev alanıyla ilgili iddialar için adli soruşturmanın yürütüldüğünü ve sorumlular hakkında gerekli işlemlerin yapıldığını açıkladı.

İlk incelemelerde sınavda çıkan sorulardan bazılarının bir yayınevinin deneme kitaplarında yer aldığının tespit edildiğini, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Denetleme Kurulu’nun da ön inceleme başlattığını söyledi.

Yediiklim Yayınevi’ne Operasyon!

KPSS’nin Genel Yetenek-Genel Kültür oturumlarında çıkan 30’dan fazla sorunun Yediiklim Yayınevi’ne ait kitaplarda yer aldığının ortaya çıkması üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurmuştu.

Gerekli araştırmaların yapılması için Devlet Denetleme Kurulu’na yetki veren Erdoğan, kimsenin mağdur olmasına izin vermeyeceklerinin altını çizmişti.

Yapılan çalışmalar kapsamında Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi Yediiklim Yayınevine operasyon düzenlendi.

Yayınevinin merkez ofisine ve deposuna yapılan baskında, bütün dijital materyallere el konulduğu bildirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu