Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Odine Solutions’ta Geri Sayım: Hangi Endekslerde Olacak?

Yatırımcıların takibinde olan son halka arz Odine Solutions Teknoloji’nin dahil olacağı endeksler KAP’ta paylaşıldı. Ayrıntılar geliyor…
Odine Solutions’ta Geri Sayım: Hangi Endekslerde Olacak?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsada yatırımcıların halka arzlara olan yüksek ilgisi sürerken, yeni bir şirket daha yarından itibaren borsada işlem görmeye başlayacak. Geçen hafta talep toplama işlemlerinin gerçekleştirildiği Odine Solutions Teknoloji’de geri sayım başladı.

Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen bildirimde, Odine Teknoloji’nin dahil olacağı endekslere ilişkin bilgilendirme yapıldı.

KAP’a gönderilen açıklamada, Odine Solutions Teknoloji paylarının, 21/03/2024 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacağından, söz konusu tarihten itibaren BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Teknoloji, BIST Teknoloji Ağırlık Sınırlamalı, BIST Bilişim ve BIST İstanbul endeksleri kapsamına dahil edileceği belirtildi.

Odine Solutions dahil olacağı endeksler
Kaynak: Paratic Piyasalar

Endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısının 110.500.000, fiili dolaşımdaki pay oranının ise yüzde 40 olarak dikkate alınacağı belirtildi. Daha önce yapılan duyuruya göre Odine Teknoloji’de 30 TL fiyatla halka arz edilen 44.200.000 TL nominal değerli payların tamamının satışı gerçekleştirildi.

Halka arz büyüklüğü 1.326.000.000 TL olurken, 3.259.363 yatırımcıya yaklaşık 8-9 lot hisse dağıtımı yapıldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.