Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ocak’ta Zirveyi Gören Şirket Ege’de Harekete Geçiyor!

Ocak'ta gösterdiği parlak performansla dikkat çeken AGROT bugün KAP üzerinden yeni bir atılıma hazırlandığını duyurdu. Detaylar haberde;
Ocak’ta Zirveyi Gören Şirket Ege’de Harekete Geçiyor!
HABER GİRİŞ

2024 yılına yeni sözleşme adımlarıyla adından sıkça söz ettiren, geçen yılın iyi performanslı halka arzı Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulundu.

KAP üzerinden yeni iş görüşmesi hakkında bildiri paylaşan Agrotech, şirketin stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda önemli adımlar attığına işaret etti.

Türkiye’nin tarımsal faaliyetleri doğrultusunda, Ege Bölgesi’nde büyük bir kapasiteye sahip bir fabrika için uzun dönem kiralama sözleşmesi için görüşmelere başladığına dikkat çekti.

Açıklamada 200 milyon kilogram domates, biber ve meyve püresi üretim kapasitesine sahip Ege Bölgesi’nin en büyük fabrikalardan biri ile uzun dönem kiralama sözleşmesi için ön görüşmelere başlanıldığı vurulandan.

Tün bunlara ek olarak Agrotech, Ege Bölgesi’ndeki çiftçilerle “Sözleşmeli Tarım” için görüşmeler yürüttüğünü kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Agrotech’in son denemde tarım faaliyetlerinde attığı adımlar, şirketin tarım ürünlerini tedarik sürecini daha etkin ve sürdürülebilir hale getirmeye yönelik bir stratejisinin parçası olarak gözüküyor.

Borsa İstanbul’da AGROT koduyla işlem gören şirket hissesi, 23 Kasım 2023’te Yıldız Pazar’da pay başına 5,21 liradan işlem görmeye başlamıştı.

Paratic Piyasalar AGROT Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Yatırımcısına aylık yüzde 22,72 oranında kazanç sağlayan hisse, bugün TSİ 11.57 itibarıyla yüzde 2,96 düşerek 15,72 lirayı test etti.

İşleme başladığı dünden bu yana en yüksek 16,94 liraya ulaşan AGROT paylarının, haftalık getirisi yüzde 7,28 olarak kaydedildi. Hisse en düşük ise 5,73 liraya kadar geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın