Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Net Karı Yüzde 844 Patlayan Yazılım Şirketinden Dev Hamle!

VBT Yazılım A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde milyon dolarlık yeni iş ilişkisi hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Net Karı Yüzde 844 Patlayan Yazılım Şirketinden Dev Hamle!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hisseleri yatırımcısına güncel olarak yıllık bazda yüzde 361 oranında getiri sağlayan VBT Yazılım A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde milyon dolarlık büyük çaplı yeni iş ilişkisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da VBTYZ koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, bir özel banka ile gerçekleştirilen sözleşmenin detayları paylaşıldı.

Açıklamada, VBT Yazılım A.Ş.’nin, Türkiye’de yerleşik bir bir özel banka ile “Ana Sistem Yedekleme ve Arşiv Altyapısı Tapeless Yazılım Alımı” konusunda anlaştığı bilgisi verildi.

Söz konusu sözleşmenin toplam bedelinin 1 milyon 540 bin dolar olduğu ifade edildi.

Ağırlıklı olarak özel bankalarla gerçekleştirdiği iş ilişkileriyle dikkat çekmeye devam eden şirket, yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine olumlu etki edeceğine de değindi.

GCM Yatırım Banner

VBT Yazılım, geçen haftaki bir diğer KAP açıklamasında, Türkiye’de yerleşik bir havayolu şirketi ile “Ana Sistem Yazılımları ve Teknik Destek Bakım Hizmeti” konusunda ek kapasite ve bakım yenilemeye ilişkin 8 milyon dolarlık anlaşmayla üç yıl süreli ek protokol imzalandığı bilgisini vermişti.

Şirket, 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu kısa süre önce KAP üzerinden paylaşmıştı. 2023 genelinde toplam 100.507.185 TL net kar açıklayan şirket, bir önceki yılın aynı dönemine göre net karını yüzde 844 artmıştı.

VBTYZ Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ilk işlem gününü yüzde 1,59 değer kaybıyla 10.055,98 puandan tamamlarken, VBTYZ hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi ve daha derin düştü.

Yıllık zirvesi 51,7 TL olan hisseler, günlük yüzde 5,5‘lik düşüşle 33,1 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

VBTYZ Fiyatı Bugün Düşüş Gördü
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Uzun vadede ise yatırımcısını güldüren hisseler, yıllık bazda bakıldığında yatırımcısına güncel olarak yüzde 361 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın