Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nebati: Türkiye Yüzyılı Yolunda Emin Adımlarla İlerliyoruz

6. Gelecek Yatırım Girişimi Konferansı’nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, yatırımcıların ülkemize olan ilgisinin arttığını söyledi.
Nebati: Türkiye Yüzyılı Yolunda Emin Adımlarla İlerliyoruz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 6. Gelecek Yatırım Girişimi Konferansı’na konuşmacı olarak katıldı. “İnsanlığa Yatırım: Yeni Bir Küresel Düzeni Oluşturmak” temasıyla düzenlenen konferansta Türkiye Ekonomi Modeli’nin sunduğu fırsatları ve ülkemizdeki ekonomik gelişmeleri aktardıklarını söyledi.

Türkiye’nin güçlü ve dengeli büyümesini sürdürürken bir yandan da küresel gıda krizi ve enerji güvenliği konusunda oynadığı rollere değindiklerini anlattı.

Bakan Nebati, konferansta yaptığı konuşmada “Türkiye Yüzyılı yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Bakan Nebati Yatırımcılarla Görüştü

Konferans kapsamında Riyad’da uluslararası şirketlerin yöneticileri ve yatırımcılarla görüşen Bakan Nebati, bu noktada da Türkiye Ekonomi Modeliyle büyüyen ve üreten Türkiye’nin sunduğu fırsatlara ilişkin bilgi aktarımı yaptıklarını söyledi.

Görüştüğü kişiler arasında Birleşik Arap Emirlikleri Varlık Fonu Mubadala Yatırım Şirketi İcra Direktörü ve CEO’su Khaldoon Khalifa Al Mubarak, S&P Global Başkan Yardımcısı Daniel Yergin, S&P Global Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Satış Direktörü Geoffrey Warr, Saudi Global Ports Co. CEO’su Edward Tah, PSA Group CEO’su Tan Chong Meng gibi isimler yer alıyor.

GCM Yatırım Banner

Nebati, yatırımcıların Türkiye’ye olan ilgisinin artarak devam ettiğini ve bunu görmenin kendilerini memnun ettiğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.