Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MSB Kaynakları: Anlaşmanın Devamı için Çalışmalar Sürüyor

Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı güvenlik kaynakları, Tahıl Koridoru Anlaşması'na yönelik son gelişmeleri aktardı. Detaylar haberde...
MSB Kaynakları: Anlaşmanın Devamı için Çalışmalar Sürüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tahıl Koridoru Anlaşması geçen haftalarda Rusya tarafından askıya alınmıştı. Anlaşma kapsamında Rusya’ya yönelik şartların uygulanmasını talep eden Rusya’nın anlaşmayı devam ettirmesi için görüşmeler sürüyor. Duruma yönelik son gelişmeler ise Milli Savunma Bakanlığı’na (MSB) bağlı güvenlik kaynakları tarafından aktarıldı.

İsmi açıklanmayan kaynaklar Müşterek Koordinasyon Merkezi’nin yeterli personelle operasyonel olarak kalmasını sağlamaya yönelik kararlılıklarının devam ettiğini belirtti.

MSB kaynakları, Tahıl Koridoru Anlaşması’nın bakanlık ve kurumlarla koordineli olarak devam ettiğini ifade etti.

ABD ve Türkiye arasında F-16 sorunu hakkında da konuşan kaynaklar, ABD tarafından somut adımlarla olumlu sonuç beklendiklerini söyledi.

Bunun yanında MSB kaynakları Fransa’nın Dedeağaç’ı kullanmak üzere Yunanistan ile görüştüğü iddiasına yönelik meydana gelen tüm gelişmelerin savunma ve güvenlik açısından yakından takip edildiğini, gerekli değerlendirmelerin yapıldığını belirtti.

GCM Yatırım Banner

F-16’lara yönelik en son açıklama ise ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken’dan gelmişti. Türkiye’nin modernize edilmiş F-16 uçaklarına sahip olmasının, ABD’nin ve NATO’nun çıkarına olduğunu söylemişti.

Bu gelişmelerin öncesinde Tahıl Koridoru Anlaşması’nın devam etmesi için şartların yerine getirilmesi gerektiğini vurgulayan Rusya’dan dün yeni bir açıklama geldi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın tahıl anlaşmasına hemen dönmeye hazır olduğunu dile getirdi. Ancak anlaşmaya dönülebilmesi için Rusya’yla ilgili şartların yerine getirilmesi gerektiğini vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın