Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Morgan: SEC, BTC ve ETH Hariç Tüm Kriptolara Amansız Savaş Açtı

Kripto savunucusu ünlü avukat Bill Morgan, SEC'in Bitcoin ve Ethereum hariç tüm kriptolarla ölümüne bir mücadele istediğini söyledi. Detaylar...
Morgan: SEC, BTC ve ETH Hariç Tüm Kriptolara Amansız Savaş Açtı
HABER GİRİŞ

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple (XRP) ve kripto para borsası Coinbase’e karşı yasal mücadelesini sürdürüyor ve taraflar boyun eğmeye niyetli görünmüyor. Saldırgan taraf olarak SEC’in yaptırımları sıkılaşmaya devam ederken bu durum, piyasa gözlemcilerinin uzlaşma umutlarının solmasına neden oluyor.

Kripto meraklısı ve yetenekli avukat Bill Morgan, mevcut ortamda SEC’in ne yapmak ve nereye varmak istediğini sorgulayan paylaşımlarda bulundu.

Morgan’dan “SEC, Anlaşma Değil Savaş İstiyor” İddiası

Morgan, “SEC’in, Bitcoin ve belki de Ethereum hariç tüm kripto varlıklar ile ölümüne bir mücadele istediğini” belirterek komisyonun Ripple ya da Coinbase borsasıyla anlaşmak için herhangi bir planı olmadığının altını çizdi.

Ripple avukatı John E. Deaton’un sosyal medya paylaşımına cevap veren isim, Deaton’a katıldığını söylerken, “Bir zamanlar bir anlaşma olabileceğine inanan biriydim ama SEC, Bitcoin ve belki Ethereum hariç tüm kripto ile bir ölüm kalım mücadelesi istiyor. Ripple ya da Coinbase ile anlaşmayacak” ifadelerini kullandı.

bill morgan sec hakkindaki tweeti
Kaynak: Twitter / @Belisarius2020

Morgan ayrıca, SEC’in kriptoya uyumsuzlukla dolu bir sektör olarak baktığı yönündeki ısrarlı iddialara yanıt olarak, “SEC, kripto konusunda mantıksız, pervasız ve zarar verici bir şekilde hareket etmesine neden olan siyasi gündemler ve çıkar çatışmalarıyla doludur” ifadesini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Ripple ve Coinbase Davalarının SEC’e Ortak Etkisi

Ripple ve Coinbase arasında SEC’e karşı açılan iki dava, daha geniş kripto piyasası için büyük önem taşıyor.

Uzmanlar, Yargıç Failla’nın, Coinbase MTD’yi onaylaması ve diğer taraftan Yargıç Torres’in düzenleyicinin geçici temyiz talebini reddetmesi (Ripple’ın kısa süre önce karşı çıktığı) durumunda SEC’in güvenilirliğinin önemli ölçüde sorgulanacağını belirtiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.