Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mobil Tarifelere Yeni Zam! Yıllık Artış Yüzde 77’ye Ulaştı

BTK, resmi sitesinden yaptığı duruyu ile mobil şebekelerdeki ücretlendirmelerin artacağını açıkladı. İşte yeni zammın detayları;
Mobil Tarifelere Yeni Zam! Yıllık Artış Yüzde 77’ye Ulaştı
HABER GİRİŞ

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan açıklamada, BTK’nın Erişim ve Tarifeler Dairesi Başkanlığı tarafından yayımlanan kurul kararına göre mobil şebekelerden yapılan yurtiçi aramalarda azami ücret 1,23 TL’den 1,55’e çıktı.

Son bir yılda aramalarda, kısa mesajlarda, numara değişikliğinde, hat devir işlemlerinde, SIM kart değişikliğinde uygulanan ücretler yüzde 77 arttı.

Geçen yıl Ekim ayında aramalarda 8,7 TL olan dakika ücreti, 1 Ekim 2022’den itibaren 15, 42 TL’ye, hat devir ücretleri 16,58 TL’den 29,42 TL’ye, numara değişikliği ücreti 37,82 TL’den 67,11 TL’ye, açma kapama ücreti 38,58 TL’den 68,46 TL’ye çıktı.

Bilinmeyen numaralar servisi için 2,46 TL olan ücretlendirme, son bir yılda 4,36 TL’ye yükseldi.

İnsanların günden güne gelen zamlarla ilgili şikayetleri ve endişeleri artıyor. Geçtiğimiz günlerde, akaryakıt fiyatlarının bir kez daha artmasıyla insanlar tepkilerini sosyal medya üzerinden göstermişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.