Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Milyonların Beklediği Konutlar Hangi İllerde Yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dev projeyle ilgili ayrıntıları bugün tüm Türkiye’ye duyurdu. Projenin hangi illerde yapılacağı merak ediliyor.
Milyonların Beklediği Konutlar Hangi İllerde Yapılacak?
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün dev konut projesiyle ilgili müjdeyi Türkiye’ye verdi. Amaçlarının dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak olduğunu vurguladı. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi 81 ili kapsıyor.  Erdoğan, 608 bin lira fiyata sahip 2 artı 1 konutlarda 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerin, 850 bin fiyata sahip 3 artı 1 konutlarda ise 3 bin 780 başlayan taksitlerin uygulanacağını söyledi. Projeyle ilgili merak edilen en önemli konu hangi illerde olacağıydı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023-2028 döneminde 500 bin sosyal konut, 250 bin konut yapımına uygun altyapısı tamamlanmış arsa, 50 bin işyerini vatandaşa sunmayı planladıklarını duyurdu. Kampanyanın sayısı ve kalitesi açısından dünyadaki en büyük konut yatırımı olduğunu ifade etti.

İşte Projenin Gerçekleşeceği İller

Milyonların Beklediği Konutlar Hangi İllerde Yapılacak?

 

 

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu