Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milyon Liralık Sözleşme O Şirketin Hisselerine Hareket Getirdi!

Borsa İstanbul'da SNICA koduyla işlem görmekte olan Sanica Isı Sanayi A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde milyon lira tutarındaki yeni yurt dışı sözleşmesinin detaylarını yatırımcılarla paylaştı.
Milyon Liralık Sözleşme O Şirketin Hisselerine Hareket Getirdi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da SNICA koduyla işlem görmekte olan Sanica Isı Sanayi A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde milyon lira tutarındaki yeni yurt dışı sözleşmesinin detaylarını yatırımcılarla paylaştı.

2022 yılı içinde toplam halka arz büyüklüğünün 10,9 katı talep toplayarak borsada işlem görmeye başlayan şirket, İngiltere’de yerleşik müşterisi ile 1 yıllık radyatör ürünleri satış sözleşmesinin bugün imzalandığını duyurdu.

Söz konusu sözleşme tutarının 6.500.000 İngiliz Sterlini (yaklaşık 240 milyon TL) tutarında olduğu bilgisi verildi.

Ürettiği kombi, panel radyatör ve boru, bağlantı parçalarını dünyanın dört bir yanına ihraç eden şirket, geçen haftaki KAP duyurusunda Türkiye’de mevcut bayileri ile gerçekleştirilen görüşmeler çerçevesinde toplam 26 milyon 700 bin TL tutarında ürün satış sözleşmelerinin imzalandığını belirtmişti.

Önceki hafta ayrıca, Irak’ın köklü inşaat firmalarından olan Doski Holding ile iki yıl sürecek Erbil ve Bağdat projeleriyle ilgili olarak 500 bin dolar tutarında alt yapı-üst yapı boru ürünlerinin satışına ilişkin iş sözleşmesinin imzalandığı bildirilmişti.

GCM Yatırım Banner

SNICA Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,53 yükselişle 7.303,30 puandan başlasa da haber yazımı itibarıyla geri çekilmeyle 7.258,08 puanda seyrediyor.

SNICA hisselerinin değeri ise haber yazımı itibarıyla günlük yüzde 2,3 civarında yükselişle 28,9 TL seviyesine çıkmış durumda.

Sanica Isı Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

SNICA haftalık ve aylık grafikte sırasıyla yüzde 9,7 ve yüzde 13,8 oranında kırmızı yakarken; yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına yüzde 12,3 oranında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın