Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Geçen Yıl Halka Arz Olan Şirketten Milyon Liralık Sözleşmeler!

Hisseleri son dönemde yatırımcısını üzen Sanica Isı Sanayi A.Ş., KAP bildiriminde yeni satış sözleşmelerinin içeriğine dair bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Geçen Yıl Halka Arz Olan Şirketten Milyon Liralık Sözleşmeler!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen yıl toplam halka arz büyüklüğünün 10,9 katı talep toplayarak borsada işlem görmeye başlayan Sanica Isı Sanayi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na dünün ardından bugün de yeni satış sözleşmelerine ilişkin bildirimde bulundu.

Borsa İstanbul’da SNICA koduyla işlem görmekte olan şirket, yapılan bildirimde alt-üst yapı boru, radyatör ve kombi ürünleri satış sözleşmeleri imzalanması hakkında detaylar verdi.

Ürettiği panel radyatör, kombi ve boru, bağlantı parçalarını dünyanın dört bir yanına ihraç eden şirket, Türkiye’de mevcut bayileri ile gerçekleştirilen görüşmeler çerçevesinde toplam 26 milyon 700 bin TL tutarında ürün satış sözleşmeleri imzalandığı bilgisini verdi.

İstanbul bayisi ile kombi ürünlerinin satışı ile ilgili olarak 8 milyon TL; Ankara bayisi ile radyatör ürünlerinin satışı ile ilgili olarak 3 milyon TL ve alt yapı boru ürünlerinin satışı ile ilgili olarak 1 milyon 200 bin TL tutarında sözleşme imzalandığı belirtildi.

Ayrıca Kayseri bayisi ile kombi ve üst yapı boru ürünlerinin satışı, Manisa bayisi ile kombi ürünlerinin satışı, Adıyaman bayisi ile kombi ve üst yapı boru ürünlerinin satışı, Gaziantep bayisi ile kombi ürünlerinin satışı, Samsun bayisi ile kombi ürünlerinin satışı ve Tunceli bayisi ile altyapı ürünlerinin satışına ilişkin sözleşmeler imzalandığı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Sanica Isı Sanayi A.Ş., dünkü KAP bildiriminde, şirket ve Irak’ın köklü inşaat firmalarından olan Doski Holding firması arasında iki yıl sürecek Erbil ve Bağdat projeleri ile ilgili olarak 500 bin dolar tutarında alt yapı-üst yapı boru ürünlerinin satışına ilişkin iş sözleşmesinin imzalandığını duyurmuştu.

SNICA Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haber yazımı itibarıyla yüzde 1,4 artışla 7.774,92 puanda seyrederken SNICA hisselerinin değeri, günlük yüzde 0,6’lık düşüşle 30,7 TL seviyesine gerilemiş durumda.

SNICA Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

SNICA haftalık grafikte yüzde 3,6 oranında yeşil yakarken; aylık ve yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına sırasıyla yüzde 2,6 ve yüzde 4,9 oranında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.