Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sanica Isı Halk Arz Sonuçları Açıklandı: 11 Kat Talep Geldi

Geçen hafta talep toplama işlemi gerçekleşen Sanica Isı’ya halka arz büyüklüğünün 10,9 kat talep gelirken, kaydedilen rakam 801,2 milyon TL oldu.
Sanica Isı Halk Arz Sonuçları Açıklandı: 11 Kat Talep Geldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Sanica Isı Sanayi A.Ş.’nin halka arz sonuçları açıklandı. Konsorsiyum lideri Gedik Yatırım tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre yurt içi bireysel yatırımcı kategorisinde tahsisatın 13,7 katı, yurt içi kurumsal yatırımcıdan 9,3 katı, yurt dışı kurumsal yatırımcıdan 3,4 katı olmak üzere toplam halka arz büyüklüğünün 10,9 katı talep toplandı.

Sanica Isı’nın 40.000.000 TL nominal değerli payları satışa çıkarılmış ve 15-16-17-18 Kasım 2022 tarihlerinde talep toplamı işlemi gerçekleşmişti.

Şirketin halka arz büyüklüğü 801.200.000 TL olarak kaydedilirken, toplamda 166.700 yatırımcıya dağıtım gerçekleşti. Bunun 166.571 tanesini yurt içi bireysel yatırımcılar oluşturdu.

Sanica Isı Halka Arz Sonuçları
Kaynak: KAP

Yurt içi bireysel yatırımcılar için 20 milyon TL, yurt içi kurumsallar için 16 milyon ve yurt dışı kurumsallar için 4 milyon TL olmak üzere toplamda 40 milyon TL nominal değerli pay dağıtıldı.

Dağıtım oranı yurt içi bireyseller için yüzde 50, yurt içi kurumsallar için yüzde 40 ve yurt dışı kurumsallar için yüzde 10 olarak uygulandı.

Oransal dağıtım sistemi uygulanan halka arz işleminde, şirketin hisse kodu SNICA olarak belirlenirken, Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak. Hisseler 20,03 TL fiyattan halka arz edildi. Bu işlemin sonunda halka açıklık oranı yüzde 29,63 oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu