Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Migros ve Coca-Cola Yatırımcıları için Bugün Temettü Günü!

Borsanın dev isimleri kârlarını yatırımcılarıyla paylaşmaya devam ediyor. Migros ve Coca-Cola yatırımcıları için bugün temettü ödemesi yapılacak. İşte detaylar;
Migros ve Coca-Cola Yatırımcıları için Bugün Temettü Günü!
HABER GİRİŞ

Yatırımcılarına 13 yıl boyunca temettü dağıtımı gerçekleştiren ve geçen yıl bu geleneğine son veren Migros Ticaret A.Ş. (MGROS), bu yıl yatırımcılarını sevindirdi. Temettü dağıtımına çıkma kararı alan Migros’a Coca-Cola İçecek A.Ş. (CCOLA) de katıldı.

İki şirket bugün yatırımcılarına temettü ödemesi yapacak. Şirketlerin kâr payı dağıtımlarına ilişkin Borsa İstanbul’dan açıklama geldi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan BISTECH pay piyasası alım satım sistemi duyurusunda, şirketlerin temettü ödemeleri sonrası hisselerde belirlenecek teorik fiyat açıklandı.

MGROS hisseleri için pay başına brüt 6,9040087 TL temettü ödemesi yapacak şirketin hisselerinin teorik fiyatı 458,096 TL oldu.

Pay başına brüt 7,8626 TL temettü ödemesi gerçekleşecek olan CCOLA kodlu hisseler için ise teorik fiyat 781,637 TL olarak belirlendi.

GCM Yatırım Banner

MGROS ve CCOLA kodlu hisseler için bugün yapılacak olan temettü ödemeleri yatırımcıların hesabına 2 iş günü sonrasında (29 Mayıs Çarşamba) yansıyacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın