Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Metro Bedelli Sermaye Artırımı İzahnamesini Yayımlarken Hisseleri Düşüyor

Metro Holding bedelli sermaye artırımına ilişkin izahnamesini onaya sunarken, hisseleri düşüşünü sürdürüyor.
Metro Bedelli Sermaye Artırımı İzahnamesini Yayımlarken Hisseleri Düşüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş. (Metro Holding) bedelli sermaye artırımına ilişkin taslak izahnamesini Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) onayına sundu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirimde bulunan Metro Holding’in hisseleri ise dün başlattığı düşüşü sürdürüyor.

Metro Holding bedelli sermaye artırımı ile 1 milyar lira olarak belirlenen kayıtlı sermaye tavanı içinde 300 milyon lira olan çıkarılmış sermayesini 600 milyon liraya yükseltecek. Tamamı nakden karşılanacak olan artırıma ilişkin taslak izahname bugün itibarıyla onaya sunuldu.

Şirketin Borsa İstanbul’da işlem gören METRO kodlu hisseleri TSİ. 11.45 sularında %0,85 oranında düşüşle 2,33 liradan işlem görüyor.
Metro Holding Hisseleri %0,85 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemleri 2,35 liradan sonlandırdıktan sonra bugüne 2,36 liradan başladı. Açılışın ardından düşüşünü sürdürerek, 2,32 liraya kadar geriledi. Hisseler haftalık %3 kayba işaret ederken, aylık bazda %1,28 değer kazandı. Yıllık bazda ise %57,93 oranında getiri sağladı.

Hisselerde aşağı yönlü hareketin devam etmesi durumunda takip edilecek ilk seviye 2,31 lirada bulunuyor. Eğer yukarı yöne dönüş gerçekleşirse bu sefer 2,35 lira takip edilmeye başlanacak.

Metro Holding hisseleri orta vadede yükseliş eğilimini yavaşlattı. Hisseler bir yılın en yüksek seviyesini 21 Ekim 2020 tarihinde 2,73 lira ile kaydederken, yükseliş trendini burada sonlandırmış görünüyor. Buna karşın 22 Şubat’ta 2,58 liraya kadar yükselerek, yeni bir yükseliş eğilimine işaret etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu