Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Meta Hisselerinde Dev Çöküş! Milyarlarca Dolar Kaybediyor

Eski adı Facebook olan Meta'nın hisseleri, bugün sert düştü. 100 dolar altına gerileyen hisselerin çöküşü, hayal kırıklığı yaratan bilançoyla yönlendirildi.
Meta Hisselerinde Dev Çöküş! Milyarlarca Dolar Kaybediyor
HABER GİRİŞ

ABD borsaları, bugün açıklanan çeyreklik büyüme verisi ve devam eden kazanç sezonuyla yönlendiriliyor. 3 ana gösterge endeks içinde en çok artan Dow Jones olurken diğer ikisi, ekonomik büyüme ile bilançoların baskısı altında fiyatlanıyor.

Hem S&P 500 hem de Nasdaq Kompozit Endeksi’ne en büyük olumsuz katkılar ise Meta’dan geldi. Meta hisseleri, sosyal medya devinin bugün açıkladığı hayal kırıklığı yaratan bilançosuyla çöktü.

2016’dan bu yana ilk kez 100 doların altına geriledi ve 353,83 dolardaki bir yılın rekorundan iyice uzaklaştı.
Meta Hisseleri Yüzde 70 Düştü
Kaynak: MarketWatch

Dün 129,82 dolardan kapanış yapan META hisseleri, Perşembe seansının açılışını 97,98 dolarla yaptı. 97,36 dolara kadar gerilerken çıkabildiği en yüksek seviye 102,01 dolar oldu.

Haftalık, aylık ve yıllık performansına bakıldığında Meta hisselerinin 5 günde yüzde 24, bir ayda yüzde 27 ve bu yıl yüzde 70 değer kaybettiği görüldü.

Düşüşün, sosyal medya devinin yaklaşık 81,2 milyar dolarlık piyasa kapitalizasyonunu silerek yaklaşık 263 milyar dolara indireceği ve bunun da onu en değerli S&P 500 şirketleri listesinde sekiz basamak gerileyerek 13. sıradan 21. sıraya indireceği söylendi.

GCM Yatırım Banner

Eski adıyla Facebook, yılın üçüncü çeyreğinde hem gelir hem de kazanç cephesinde piyasa beklentilerini kaçırdı. Hisse başına kazancı 1,89 dolar yerine 1,64 dolar olurken geliri de 27,38 milyar dolar beklenti yerine 27,71 milyar dolar oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.