Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Margün Enerji Yeni Şirketi Kurdu

Margün Enerji tarafından yapılan açıklamada İngiltere'de şirketin kurulduğu duyuruldu. Detaylar haberde...
Margün Enerji Yeni Şirketi Kurdu
HABER GİRİŞ

Enerji sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan Margün Enerji Üretim Sanayi Ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Mayıs ayında İngiltere’de kurulacağını açıkladığı şirkete son gelişmeleri paylaştı.

Margün Enerji tarafından yapılan açıklamada yurt dışında büyüme hedefleri doğrultusunda Nisan ayında Hollanda’da yüzde 100 bağlı ortağı olacak şekilde Margun Climatech B.V. ünvanlı şirketin kurulduğunu hatırlattı.

Margun Climatech B.V, geçen haftalarda iklim teknolojileri alanında yatırımlar yapmak üzere İngiltere’de şirket kurulmasına karar verdiği paylaşılmıştı.

Margün Enerji, Margun Climatech B.V.‘nın, İngiltere’de yüzde 100 bağlı ortaklığı olarak 250.000 GBP başlangıç sermayesiyle Margun UK Climatech Ltd ünvanlı şirketin kurulduğunu açıkladı.

Yatırımcılara süreç hakkında gelişme oldukça bilgi verileceği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Yapılan açıklamada “İklim teknolojileri alanında greenfield ve/veya brownfield projeler, satın alma ve birleşmeler (M&A) ayrıca kendi alanlarında uzmanlaşmış global şirketler ile stratejik ortaklıklar, finansal ortaklıklar ve ticari iş birlikleri yapmak suretiyle yatırımlar yapılması hedeflenmektedir.” ifadesi kullanıldı.

Margün Enerji’nin hisseleri (MAGEN) yeni şirket kuruluşu ile yükselişe geçti. Dün kapanışı 26,76 TL’den yapan hisseler, bugün açılışta 28,08 TL’ye kadar yükseldi.

Günlük bazda yüzde 4,26 kazandıran hisse, yıllık bazda 125,68 kazandırdı. Aylık bazda yüzde 20,45 kazandırdı. Haftalık bazda ise yüzde 31,72 kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.